Esra Köse, Telefonu Meşgule Atmak Yasaklansın

Teknoloji çağı. Herkesle istediğimiz an iletişim kuruyoruz. Bir tıkla istediğim kişiye ulaşıyorum. Ulaştığımı sanıyorum. Öyle olmayabilir de. Mesela gece rahatsızlansam kimi ararım, komşumun kapısını saat kaç olursa olsun çalabilir miyim? Hadi ben şimdi iyiyim, yaşlı biri ağrıları arttığında açık bir kapı bulabilir mi? Yahut öksüz bir çocuk, evde ansızın kimseyi bulamadığında veya babası kalp krizi geçirdi de kımıldamadan yatıyor diyelim; ilk kimi arar? Arayacak biri bulunur ama telefonu açacak biri? Telefonu açacak biri bulunur, yardım çağrısına atlayıp hemen gelecek biri? Gelen biri bulunur; çocuğa sarılacak biri? Çocuğa sarılacak biri bulunur,  göz kulak olacak biri… O saatte, gecenin bir yarısı, tatlı uykusundan uyanıp..tanıdık ya da tanımadık; her şeyin şakaya dönüştüğü ve ertelemelerin normal karşılandığı bir zamanda gerçek olup olmadığı belirsiz bir telefona..koşup gidebilir mi insan, kaç kişi? Açan olur mu ki o telefonu, sessizdedir, çalar duymaz, sessizde değildir, çalar meşgule atar..

Ben gencim,sağlıklıyım. Fakat yarın ne olacak? Ya bir ihtiyacım olursa ve son gücümü telefon etmek için kullanıyorsam ve tek bir telefon edecek kadar gücüm varsa.. Kimi arayacağım?

Esra Köse

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın