6 Haziran 2019

“Eğer ikiniz de kitap okuyanlar alemine aitseniz paylaşılmış bir cennete el ele girmek üzeresiniz demektir.” *Amin Maalouf

ile izdiham

“Yaşamak sağlığa zararlıdır” mottosuyla yayın hayatına başlayan ve son sayısında “Merhamet en güzel yönetim şeklidir” diyen İzdiham dergi 2014 yılı itibariyle Kitap Okuma Hareketi etkinlikleri kapsamında okurlarını, diğer okurlar ve yazarlarla buluşturmaya devam ediyor. Kitap severlerin bir araya gelip çeşitli kitap, dergi ve filmler hakkında konuştukları bu etkinlikler günümüzde 74 ilde aktif olarak çalışan izdiham koordinatörleri tarafından düzenlenmekte ve hatta Kıbrıs’ta da İzdiham okurları bir araya gelip anı güzelleştirmektedir.

”Hepimiz ölecek yaştayız” bilincine sahip katılımcılarıyla İzdiham Kitap Okuma Hareketi İstanbul’da da çeşitli etkinliklerle yaşamı yaşanabilir hale getirmeyi amaçlamakta ve okurlarına edebiyat dahil tüm alanlarda fikir alışverişi yapabilecekleri bir ortam sunmaktadır. Anadolu ve Avrupa olmak üzere iki grupta gerçekleştirilmesi planlanan İstanbul Kitap Okuma Günleri etkinliklerine yüreğiyle derdi olan ve söyleyemediklerini sessizliğine emanet eden tüm okurlarımızı bekler, keyifli okumalar dileriz.

Kitap Okuma Hareketi etkinliklerinde mühürlenen kıymetli anlardan birkaçı:

İZDİHAM