Dünyanın Tek Çocuk Kitap Fuarı Beykoz’da Başladı

Türkiye’nin sayılı kitap fuarı firmalarından İlke Ajans tarafından Beykoz Belediyesi’nin desteği ile düzenlediği Beykoz Çocuk Kitap Fuarı başladı.

Görüşlerini aldığımız İlke Ajans kurucu ortaklarından Atıf Gönenç ve Muammer Turp, bugün başlayan Beykoz Çocuk Kitap Fuarı’nın dünyada bir ilki gerçekleştirdiğini, dünyada başka çocuk kitabı fuarı olmadığını dile getirdiler.

Aynı zamanda 75 yazarın fuara katılacağını bildiren Atıf Gönenç, fuara 100’den fazla çocuk kitapları neşreden yayınevinin iştirak ettiğini belirtti.

“Onur Yazarı” Gülten Dayıoğlu olarak belirlenen fuar kapsamında düzenlenecek söyleşilere, yazar Şermin Çarkacı, Erol Erdoğan, İrfan Gürkan Çelebi, Melih Tuğtağ ve Bestami Yazgan konuk olacak.

İmza günlerinin yanı sıra 150 etkinliğin gerçekleşecek. Fuarda masalcı abla, palyaço ve kukla gösterileri gibi birçok etkinlik de çocuklarla buluşacak.

“Geleceğe Yön Verenler” başlığı altında, bilimin her sahasında keşif ve icatlarıyla insanlığa katkıda bulunan aralarında İbn-i Sina, Ali Kuşçu, Piri Reis, Albert Einstein, Isaac Newton ve Johannes Gutenberg’in yer aldığı önemli şahsiyetler fuar kapsamında tiyatro etkinlikleri ile canlandırılacak.

Fuar, Beykoz Belediyesi’nin karşısında büyük bir alanda gerçekleştiriliyor.

 

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

İzdiham 39. sayı çıktı. “Benim içimde biri var. Ne ölüyor, ne sağ bırakıyor.” diyorsanız İzdiham’ı mutlaka okuyun.

İzdiham bu sayısıyla birlikte sinemadan müziğe, edebiyattan psikolojiye kadar birçok alanda farklı bir bakış açısıyla usta ve genç yazarları bir araya getiriyor.

İzdiham, sayıların peşinden değil iyi metinlerin peşinde koşmaya devam ediyor.
Dergimizin 39. Sayısına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın