2 Temmuz 2021

Çâre Dergisinin 10. Sayısı Çıktı

ile izdiham

Bizim Yunus’un sesinden bir sesle selamlıyoruz sizi. Onuncu kez muhabbetle…

Sayısız sıkıntılar içinde kaybolan dünyanın aradığı çâreyi edebiyatta/şiirde bulacağına inanıyoruz. Ruhunuzdan damlayanlarla dolmuş sayfalarımız gönül iklimini şen kılacaktır sevgili okur…

Çâre, kökü Yunus’a uzanan kadim ırmağın bozkırdaki çağlayanıdır. Onuncu sayısıyla bir kez daha okur karşına çıkmanın heyecan ve mutluluğu ile Çâre, taşranın sessiz dünyasında köklerini sağlamlaşmaya devam ediyor.

Edebiyat, dergilerle açtığı yol sayesinde dünyaya çâre olacak ve Yunus’un ruhu böylelikle yaşamaya devam edecektir. Ruhu Yunus’a eşlik eden/edecek niceleri de yaşamaya devam edecektir. Dünyanın beklediği çâre budur!

“Her mevsim bi dene” yenilenerek devam eden yolculuğumuzda bu sayımızda eserleriyle yer alan isimler şöyle; Adem Koşan, Ahmet Melih Karauğuz, Ahmet Menteş, Ali Ayçil, Ali Necip Erdoğan, Ali Tavşancıoğlu, D. Mehmet Doğan, Halil İbrahim Güneşer, Hasna Para, Havva Karakaş, Hilal Günar Gündüz, Hüseyin Akbaş, Hüseyin Akın, Hüseyin Hilmi Arslan, İhsan Kurt, İlhan Kayhan, İsmail Karakurt, Kâmil Büyüker, Kemal Emre Akdeniz, M. Burak Çelik, M. Sinan Kökçü, Mehmet Ali Çakır, Mehmet Aycı, Mehmet Önder Karakaş, Muhterem Şahin, Murat Küçükhemek, Mustafa Çiftci, Mustafa Mete, Mustafa Uçurum, Selçuk Küpçük, Sinan Aydın. Kıymetli şair ve yazarlarımıza teşekkür ederiz.

“Sırların sırrına ermek için…” çâreyi köklerinde arayanların her zaman bir çâresi olacaktır. Sırra vakıf olanların dünyaya çağrıları ise #birçârenizolsun olacaktır.

İyi okumalar dileriz…

Mustafa Mete

Çâre Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

İzdiham