Butimar’ın Bahar 2018 tarihli yedinci sayısı çıktı!

“Vedalardan bahsederken yeni çiçekler yeşeriyor ömrümüzde. Acılardan bahsederken yeni umutlar. Adeta bahara nazire.” Editör yazısından

Derginin bu sayısında;
Cihan Uluç, Mutfakta Bir Tren Yüzüyor; Burak Ak, Ah Şu Kanatlarım Olmasa, Mustafa Başpınar, Su Gibi, Aysun Bahar Asar, Ütü ve Emine Altınkaynak Kazan, Alevden Bahaneler isimli hikayeleriyle,
“Deneme”de Mustafa Özçelik, Şiir Haritası adlı yazısıyla karşınızda.

“İnceleme”de ise Dilanur Demir “Kays Leyla’nın Nesi Olur yahut Kays’a Neden Mecnun Denmiştir” makalesiyle dergiye katkıda bulunuyor.
Bu sayının şairleri ve şiirleri: Hatice Çay (Unutulmaz Yok ki Unutalım) , Bilal Seyithanoğlu (Yağmur Yağarken Bir Akşam) , Ayşe Sonuvargil (Gelincikler Kanıyor Kalbimizde), Bülend Tokgöz (Göğe Bakınan Yusuf), Müştehir Karakaya (Kan Dansı), Osman Hasdemir (Maseinaor), Ertuğrul Aydın (Lizbon), Mustafa Işık (Dal Kırığı), Zeki Altın (Mutluhüzün), Mehmet Sümer (Uzak Ev).
Şiirlerin Hikayesi’nde “Ağır Akıl” şiiriyle Zahide Aydoğdu ağırlanırken,
“Okuma Parçası” Hasan Ali Toptaş’ın Balkon öyküsü üzerinden kuruluyor.

Söyleşi, Hüseyin Ahmet Çelik’le ilk kitabı “Sevinebilirsin Suadâ İşte Yalnızız” hakkında Şeyma Subaşı tarafından yapıldı.
Çelik’in “Altını çizdiğimiz satırlar, yazarın çağrısına kulak kesilmemiz, sofrasına oturmamızdır.” sözleri kapağa taşınmış.

“Fragman”da Hatice Çay’ın MGV Yayınları’ndan yayınlanacak olan “Açılmadan Kapanan” isimli eserinden bölümler paylaşıldı.
“Kültür-Sanat”ta Şeyma Subaşı, 8. Uluslararası Sharjah Hat Bienali’nden notlarını aktarıyor.

“Yedinci Sanat” bölümünde İrem Ahıskalı, “Senin Dünyanda Saat Kaç” filminden yansıyanları anlatırken,
“Veda Edenler”de Kamil Büyüker, Münevver Ayaşlı’dan bahsediyor.

“Yeni Kitaplar” bölümünün yazarları ise bu sayı şu şekilde: Aziz Kağan Güneş, bu yılın “Edebiyat Ortamı Şiir Yıllığı”na, Mustafa Uçurum Necati Mert’in “Sait Faik” adlı eserine, Şeyma Subaşı Naime Erkovan’ın “Olay Berlin’de Geçiyor” eserine değiniyor.

İletişim: butimardergi@gmail.com
twitter.com/butimaredebiyat

İZDİHAM

İzdiham'ın 43. Sayısında sürpriz olarak Malkoçoğlu filminin arka perdesini yazan Cüneyt Arkın, Emmy Ödülü'nün sahibi Haluk Bilginer, en sevdiği türküleri liste halinde paylaşan Selda Bağcan yer alıyor. Birbirinden değerli edebiyatçıların ve edebiyatçı olmaya heves eden yetenekli gençlerin yer aldığı İzdiham inanılmaz güzel bir sayı ile karşınızda. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın