Burak Bayülgen’in Centilmen Uykusu çıktı

Centilmen Uyku, Hans Chrisitian Andersen’in izinden gitmeye çalışan, Peri Masallarını yeniden uyku öncesi dinlenen hikayeler haline getirmeyi amaçlayan ve isteyen, her tür yaşa hitap edecek; ama özellikle çocuk okuyucuları hedef alan beş adet hikayeden oluşmaktadır. Yazar burada okuyucuyu olduğu kadar masalları dinleyenleri de güzel bir hayal dünyasına götürmeyi amaçladığından hikayelerin hepsi özellikle bir ebeveyn tarafından okunuyormuşçasına kaleme alınmışlardır.

Centilmen Uyku’nun kulübesinde fantazyanın sırlarına ulaşan Prens Lucian, müziğin gücüyle dünyayı iyileştiren Büyücü Ugo, simya ile esas kalbin altına dönüşmesini hedefleyen Kuzey Cadısı Prens Lucian’ın acıklı bir hikayesiyle son buluyor; ancak bu acıklı final yeni umutlara kucak açan bir başlangıç da aynı zamanda…

Burak Bayülgen, 9 Haziran 1983 yılında İstanbul’da doğan Burak Bayülgen, ilk öğrenimlerini Özel Efdal İlköğretim Okulu ve Özel Doğuş Lisesi’nde tamamladı. 2001 yılında İstek Belde Lisesi’nden mezun olan Burak Bayülgen İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’ne girerek film teorisi üzerinde yoğunlaştı. Aynı zamanda İstanbul Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Opera-Şan Bölümü’nde 1 sene okudu. 2006 yılında “Yağmur Dinmek Bilmiyor” isimli uzun metraj film senaryosu teziyle İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Bahçeşehir Üniversitesi Sinema-TV Yüksek Lisans Programına kaydoldu. 2008 yılında “Bayan Holmes’ün Yatak Odası” isimli uzun metraj film senaryosuyla bu programdan başarıyla mezun oldu.

Yazı hayatına 2005 yılında Çanakkale Olay Gazetesi’nde başlayan Burak Bayülgen 2007 yılından 2009 yılına kadar haber portalı Memleket Haber’de köşe yazarlığı yaptı. Korku sineması, fantastik çocuk filmleri ve klasik müzik üzerine yazılar yazan Burak Bayülgen 2009 yılından bu yana Kargamecmua’da ve korku portalı “Korku Sitesi”nde (korkusitesi.com) aylık müzik ve film makaleleri kaleme almaktadır. Yazdığı makalelerden bir tanesi Kargamecmua Müzik Yazıları 2007-2012 isimli derleme kitapta yer almıştır.

2012-2013 yılları arasında Kültür Mafyası Dergisi’nin “Metronom” bölümünde klasik müzik makaleleri yazan Burak Bayülgen, iki ayda bir çıkan At Kafası Dergi’de de deneme yazarlığı yapmaya devam etmektedir. Bir dönem Okan Bayülgen’in ekibinde görev alan Burak Bayülgen’in İkinci Adam Yayınları’ndan çıkan Sina’nın Sihirli Resmi adında çocuklar için yazdığı fantastik motifli bir masal kitabı vardır.

İZDİHAM

 

 

 

 

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın