Berkan Ürgen, Kimsin Lan Ben 2’yi Yayınladı

Yazar ve senarist Berkan Ürgen’in yeni kitabı Kimsin Lan Ben 2, İzdiham Yayınları’ndan çıktı.

Yazarlık kariyerine Beyoğlu’nda garsonluk yaparak başlayan Berkan Ürgen bu alanda başarısız olunca yazarlık ve senaristlik yapmaya başladı. İlk kitabı Kimsin Lan Ben’in ardından ikinci kitabı Azrail’in Harakirisi’ni çıkardı. Daha sonra tiyatro alanında bazı eserler kaleme aldı. Japon kültürüne merakından dolayı anime olarak bilinen Japon çizgi film alanında yönetmenlik ve senaristlik yaptı.

kimsin lan ben 2 ile ilgili görsel sonucu

Halen Belçika’da yazarlık yapan Berkan Ürgen günümüz edebiyat dünyasının alıştığı bir tarzın çok dışında bir yazar. Onun yazdıkları cinnet halinin kağıda dökülmesi diye nitelendirilebilinir. Ya da Berkan Ürgen’e şu sorulabilinir: “Berkan Bey siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?”

Berkan Ürgen aslında zekanın ortaya çıkardığı bir esere imza attı Kimsin Lan Ben 2’de. Hiç umulmadık paragraflarda umulmadık cümlelerle söyleyeceklerini ifade eden Berkan Ürgen tüm kitap boyunca sizi şaşırtmaya devam ediyor. Kendiyle görücü usûlü tanışmak istediğini söyleyen Ürgen, kitabında hayırlı evlat olmanın zorluklarından bahsediyor.

“Otuz altı yaşındayım, keşke şu an on sekiz yaşında olsaydım be abi. Babam, benim için anneme derdi ki hep “Bizim oğlan hayırlı çıktı. Geleceği için kaygılıyım.” Babamın ne demek istediğini şimdi daha iyi anlıyorum abi. Beni küçük, karanlık odalara kilitleyip cinnet geçirmemi sağlayan edebiyatın da Allah belasını versin. Oysaki avazım çıktığı kadar bağırıyordum: “Burada edebiyat yapmıyorum lan, sigara içiyorum!” diye. Kimse beni duymadı.”

Hanım Başarısızlıklarımı Hazırla, Yola Çıkıyorum diyen Berkan Ürgen “Beklemek, gelmemesinin yarısıdır.” diye belirtiyor.

Zincirleri kıran bir zihnin yansıması Kimsin Lan Ben 2. Okudukça sizi içine çeken. Kitap, 112 sayfadan oluşuyor.

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın