27 Mart 2017

Ayasofya Dergisi Nisan-Mayıs Çıktı!

ile izdiham

Ayasofya Dergisi 17. kez okurlarıyla buluşuyor. Derginin Nisan-Mayıs sayısında Alev Erkilet, Osman Doğan ve Kemal Özdal ile yapılmış üç söyleşi dikkatleri çekiyor.

Ayasofya dergisinden güzel bir sürpriz: Ayasofya Çocuk dergisinin ilk sayısı, bu sayıyla birlikte hediye!

Yusuf Bilâl Aydeniz, akademisyen, yazar ve aktivist kimliğiyle tanınan Alev Erkilet ile kıymetli bir söyleşi gerçekleştirmiş: İslâm düşüncesi, ahlâkî hedeflere ancak ahlâkî araçlar kullanılarak ulaşılabilir.

Ayasofya Dergisi kıymetli kültür-sanat söyleşilerine bu sayısında da devam ediyor; Bülent Özdaman, Tiyatro Külliyen’in Genel Sanat Yönetmenliğini yürüten Osman Doğan ile ülkemiz tiyatrosu hakkında değerli bir söyleşi yapmış: Yıllarca halktan ve halkın değerlerinden uzak, halka hakaret eden tiyatrolar yapıldı ve insanımız tiyatrodan uzaklaştı.

Ayasofya Dergisi STK’ları gündemine almaya devam ediyor.

Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal ile gerçekleştirilen özel bir söyleşi’den: Sadakataşı Derneği, sadakayı yaygınlaştırarak yoksulluk ve sefaletin yok edilmesi, sosyal adaletin sağlanması için çalışmayı ilke edinmiştir.

Ayasofya Dergisi’nin 17. sayısında ki diğer çalışmaları ise şöyle:

Melike Şener,  Rabia Saral,  Bayram Zıvalı, Harun Yakarer, Muhammed Said Çimen, Çağrı Subaşı, Ümit Çiçekli, Eda Fırat, Mehmet Burak, Yusuf İkbal, Mehmet Fatih Öz, Mehmet Gündüz, Nilüfer Zontul Aktaş, Bülent Özdaman, Rabia İbrahimoğlu, Murat Aymak, Yusuf Bilâl Aydeniz, Yusuf Bilâl Aydeniz, Yunus Çoşkun, Elif Gümüş, Hilmi Karaca, Halim Öznurhan, Merve Kübra Başkoşan, Seda Nur Özmen, Zeynep Sarı, İbrahim Gülaçar, Mehmet Burak Çeri, Rasim Demirtaş, Samet Öztürk, Egemen Doğan, Muhammed Metehan Öztürk, Abdulbari Karabeyeser, Mehmet Ali Yafez, Zişan Neslişah Bulut, Büşra Zişan Erol, M. Dilek Erdem, Görkem Gündüz, Hazal Sezgin, Hamiyet Varlı
 

 

 

İZDİHAM