Ankararınca Dergisi Çıktı

Başkent Ankara’da, Mayıs 2017’de ilk sayısını yayımlayan kültür, sanat, edebiyat dergisi Ankararınca, 06 Ankara temasıyla Kasım-Aralık sayısını okurlarının beğenisine sundu.

Türkiye’yi Uyandıran Adam Özgür Aksuna, karikatürist Hikmet Aksoy ve Vatoz Fest’in yaratıcısı Özgür Batuhan röportajlarıyla 6. sayısını çıkaran dergi, birbirinden farklı pek çok kalemi ağırlıyor. Cemal Süreya’dan dizelerin yer aldığı ön ve arka kapağı Tahir Keskin çizdi. Kültür, sanat ve edebiyata Ankara’nın sokak isimlerini (Konur, Bestekar, Karanfil Sokak) veren derginin tasarımını Ayça Sezer ve Büşra Aslan yaptı. Ankara’nın dinamiklerini yansıtan, onun diliyle konuşan ve ondan izler taşıyan, karınca kararınca emek kokan Ankararınca’nın künyesi şu şekilde;

Genel Yayın Yönetmeni: Ebru Bektaşoğlu

Kapak Tasarım: Tahir Keskin

Sayfa Tasarımı: Ayça Sezer, Büşra Aslan

Reklam: Burak Yananlı

Yazar Kadrosu: Ali Tonuç, Aysu Uğur, Baran Karadeli, Can Kılınç, Cansu Uğur, Ebru Bektaşoğlu, Gizem Arı, Hamdi Oğulhan Tünay, İbrahim Yılmaz, Kemal Sayar, Mustafa Sarp Paker, Melih Tansuğ, Nurbahar Yıldız, R’Ulaş Karakuş, Serpil Kaya, Sevim Nur Topcu, Şerif Tezgörenler, Uğur Hakan Hacıoğlu, Veysel Oğulcan Tünay, Volkan Şengel.

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın