3 Mart 2016

Ali Kaya, Uzaklaştırma

ile izdihamdergi

Geçen hafta, “Cuma Namazı’ndan soğutma metodları” başlığıyla bir yazı yazmıştık… Bu hafta ise, diğer namazlardan hatta dinden soğutma-uzaklaştırmayla ilgili yapılanlara bakalım…
Konunun uzmanı olan, olmayan hatta İslam üzerine konuşma yapacak bilgisi olmadığı halde sırıtıp, sesini farklılaştırarak ahkâm kesen ve kafaları karıştırdığı gibi, insanları dinden nefret ettirecek duruma getiren televizyon fetvacıları…

İslami kesime ait görünen televizyonlarda din cahili kişilerin program yapması bir tarafa, programı devam etsin diye daha çok cinsellik üzerine konuşmalar yapan ve en iyi ben bilirim intibaı bırakmak için ayet veya hadisin yalan yanlış Arapçasını okuyup, okuduğuyla neredeyse hiç ilgisi olmayan Türkçe açıklamalar yaparak, hava bastığını zanneden balonlar!..

Fuhuşa aracılık yapan, kendi tabirleriyle ‘İslami evlilik siteleri’ ve sahipleri!

“İslami sexshop” açıp (Nasıl İslami oluyorsa) helâl ve İslami vibratör ile şişme kadın ve vajina satan beyaz kadın taciri müsveddeleri! Kendisini dini otorite zanneden fakat hiç ilgisi olmadığı konulara bile kim şeyim hıyar diyorsa atlayan şarlatanlar!..

Namaz kılan bir kişiye, küçük düşürmek amacı ve çokbilmiş tavırlarla ‘İslam’ın şartı kaçtır’ diye soran dinden bi haber ukalalar!..

Kur’an okuyan kalem, hadis rivayet eden kalem tıraşı, besmele çeken maşrapa, elhamdülillah diyen tencere; sizin yerinize namaz kılan zeki seccade ve sana Kur’an satayım sen de hayır yap diyen din tüccarı vurguncu, talancı, haramiler!..

Büyük bir alim edasıyla dini konularda ahkâm kesip daha sonra menfaatine dokunulunca ‘u’ dönüşü yapan menfaat ve para kulları!

Başta namaz olmak üzere, farzların gereğini yerine getirmeyip fakat dini konularda konuşan, yazan, çizen; güya tebliğ yaptığını zanneden ahir zaman üstadları!..

“Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz? Yapmayacağınız şeyleri söylemeniz, Allah katında büyük bir nefretle karşılanır” ayetlerine muhatap; konuştuğunu kendi hayatına uygulamayan laf ebeleri!..

“Namaz kılmayanın katli vaciptir; oruç tutmayan Müslüman değildir, içki içen dinden çıkmıştır, tespih çekmeyenin namazı olmaz; teravih kılmayan oruç tutmasın; namaz kılamıyorsan birisine para verip, yerine kıldırabilirsin” türü hurafe fetvalarla, bir de yukarıdan yukarıdan, tehditvari konuşup, kendini Allah’ın yetkili kıldığı kişi gören tavırlar sergileyerek, bir taraftan İslami öyle zannedenlerin din düşmanı olmasına sebep olup, diğer taraftan, ondan duyduklarıyla hareket eden ve başkalarıyla tartışan din cahili yetişmesine ön ayak olanlar!..

‘Allah’ın vekilleri biziz… Allah’ın dinini en iyi de biz biliriz; bizden başka kimse bilemez, biz herkese şefaat edeceğiz’ diyen ve “Hocamız şefaat edecek, eteğine tutunacağız ve bizi cennete götürecek” diye aleni konuşmalara sebep olan sözde şeyhler!..

‘Damar arabesk’ parçaların müziklerini çalıp, üzerine bayağı sözler uydurarak, dine hakaret edilmesine yol açan ve güya İslami müzik yaptığını söyleyen ilahiciler!..

Allah’ın dinini sadece menfaatleri için kullanan ve Firavun’un sihirbazları kadar idrake sahip olmayan; kadınların göbeklerine Arapça bir şeyler yazıp, şifa dağıttığını söyleyen İblis’in yol arkadaşı, üfürükçüler!..

İmamları azarlamayı alışkanlık haline getirmelerinden olmalı ki; merak ettiğiniz bir konuda telefon ettiğinizde, size de; “Hangi camide hocasın sen?! Bunları öğrenmen için kırk fırın ekmek yemen lazım. Telefonla alıp, sonra cemaatine anlatacaksın cahil, terbiyesiz! Gelecen, diz çökecen; öğrenecen” diyen ve herhangi bir camide imam filan olmadığınızı söylemenize rağmen; “Yalancı! Beni kandıramazsın!” diyerek, sizi dinden çıkarmaya gayret eden müftülük fetvacıları!..

Namaz kıldığı için, kendini herkesten üstün görüp saygı bekleyen ve o namaz, paçavra gibi suratına vurulacak olan egzersiz Müslümanları!..

Dini sadece giyim kuşam ve sakal olarak algılayıp kendilerine benzemeyeni kafir ilan edenlerle, giyim ve sakala hakaret edip prim yapmaya çalışan sakalsız ve bıyıksızlar!

Kendi cemaatini, topluluğunu, grubunu tevhit üzere görüp, diğer gruplara hakaret ederek, İslam dışı ilan eden ve kendi yaptıklarını görmeyen basiretsizler!..

Yanlış yaptığı ispatlanan Müslümanlara; “Evet, yanlış yaptı. Allah ıslah etsin” demek yerine; o yanlışı ve o kişiyi ayetle hadisle savunan sözde hocalar!..

Bütün pislikleri yapıp, sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam eden ve din anlatan riyakâr yalancılar!

Özellikle para kazanmak amacıyla hurafe mantığını merkez alarak, “Günde 102 kere şunu söylersen cennete gidersin, 1.317 kere bunu yaparsan, zengin olursun; 313 kere şu duayı sesli okursan, sınavda birinci olur, isteğini okulu kazanırsın; 991 kere tespih çekersen, 1.823 kere tespihle birlikte şu sözleri de söylersen” diye başlayan ve “Ebu Hureyre’nin rivayetine göre, şu duayı 70 kere okursan, cehennem sana haram olur; hesabın çabuk görülüp amel defterin sağ elini verilir ve melekler seni uçurarak götürüp, cennete koyarlar” şeklinde İslam adına kitap yazdığını zanneden ve İslam’ın özünden insanları uzaklaştıran “hurafe manyakları!..”

Mevlana’nın ‘Mesnevi’sindeki seks hikâyelerine Kur’an tefsiri diyerek, haşa; Allah’a iftira atan şöhret budalası, bilgisiz topaçlar!

Sakalım ve cübbem var, dolayısıyla ben Peygamberin sünnetini yerine getiriyorum düşüncesiyle; “Ben, ancak, güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim” buyuran Peygamber ahlâkından yoksun; kendini insanüstü varlık görerek, başkalarını küçümseyen sefiller!..

İslami görünüp de; Peygamberimize karşı olan ordunun komutanı ve Bedir Savaşı başlamadan önce; “Allah’ım, bizimle akrabalık ilişkisini keseni, bize bilmediğimiz şeyleri getireni ve adamlarını helak et. Bu gün burada haklı olanı galip kıl, haksız olanı perişan et!” şeklinde dua eden Ebu Cehil zihniyetini bilerek veya bilmeyerek ya da inadından sürdürenler!..

Uçkuruna sahip olamadığı halde; zina aleyhinde sürekli konuşan ve cemaatine de; “Zina yapmak şöyle dursun, ona yaklaşmayın çünkü yaparsanız arz titrer” diyerek ikaz eden ve kendisi zina yaparken yakalanınca; başına toplanıp, “Niye böyle bir şey yaptın?! Hani bizi uyarıyordun arz titrer diye?!” kızan cemaatine;

“Arz titrer dedim bilmeyenler için… Ama ehline düşerse, yorgan bile titremez!” deme zihniyetinde olup, utanmadan konuşanlar!..

Son; Allah, bu zihniyetlilerden ve İslam’ı kullananlardan dinini korusun! Müslümanları da bu zihniyetlerden!..

Ali Kaya, https://twitter.com/AliKaya76476362
İZDİHAM