24 Nisan 2019

5. Haliç Genç Edebiyat Günleri Eyüpsultan’da Başlıyor!

ile izdiham

P5. Haliç Genç Edebiyat Günleri 25 Nisan Perşembe saat 10.30’da Açılış programı ve “Eyüpsultan’da Bir Sabah” temalı Yarışma Ödül Töreni ile başlıyor!

Eyüpsultan Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek “Haliç Genç Edebiyat Günleri” 25 Nisan Perşembe günü başlayacak.

Açılış Programına, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in katılımıyla “Eyüpsultan’da Bir Sabah” temalı yarışma ödül töreni eşlik edecek.

“Haliç Genç Edebiyat Günleri”nin bu yılki onur konuğu şair ve yazar Prof. Dr. H. Hüsrev Hatemi olacak.

Etkinlikte öykü, şiir, roman ve deneme günleri, Eyüpsultan Meydanı’nda yapılacak Meydan okumaları ve Atölye çalışmaları olacak. 

25 Nisan Haliç Üniversitesi Öykü Günü –Prof. Dr. Birol Emil (Kültür, Dil ve Edebiyat) Söyleyişi,

26 Nisan İstanbul Üniversitesi Şiir Günü –Mehmet Samsakçı eşliğinde Atölye Çalışma programları gerçekleşecek.

28 Nisan’da Sona Erecek

Şerif Aydemir, Hüseyin Atlansoy, Sadık Yalsızuçanlar, Gökhan Özcan gibi yazarların yanı sıra Samet Doğan, Elif Genç, Celalettin Murat, Özlem Metin, Yunus Nadir Eraslan, Ali Seyyah, Cengizhan Genç, Hasan Bozdaş, Mahmut Coşkun, Ali Sürmelioğlu, Tekin Şener, Süleyman Ceran, Mustafa Uçurum gibi edebiyatçıların yer alacağı Edebiyat Günleri 28 Nisan Pazar günü sona erecek.

Etkinliğin son günü 28 Nisan Pazar günü saat 16.30’da Eyüpsultan İskelesi’nden kalkacak vapurda bütün konuk yazarlar edebiyatseverlerle bir araya gelecek.

İZDİHAM