Üsküdar’da oyumuz Aykut Ertuğrul’a

Üsküdar’da oy kullanacak hemşehrilerimize ricamızdır.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde uzun kısa zamandır Üsküdar’da oturan ama Zeytinburnu’nda çalışan Aykut Ertuğrul bağımsız adaylığını açıkladı.

Biz de oyumuzu ona vermeye karar verdik.

Peki nasıl Aykut Ertuğrul’a oy vereceğiz?

 

* Aykut Ertuğrul, YSK’ya başvurmadığı için oy pusulamızı kendimiz hazırlamalıyız. Grafon kağıtlarıyla çok rahat hazırlaybilirsiniz. Eğer yapamazsanız youtube’da ilgili videoları tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Yine olmuyorsa A4 kağıdına yazsanız bile Kâfi.

* Hile olmaması için Aykut Ertuğrul’un bulunduğu kısmın sağına ve soluna birkaç aday ismi daha yazmanızı öneriyoruz. Mesela gıcık olduğunuz bir komşunuz var. O komşunuzun adını yazarsanız hem Aykut Ertuğrul’a oy vermiş olursunuz hem de gıcık olduğunuz komşunuzdan intikam alabilirsiniz.

Fakat bu yapılacak beceriksizce bir tecrübedir; çünkü cevabı bekleyen bilincin kendisini ortadan kaldırır. (Schopenhauer)
* Sandık konusunda da size önerimiz var. Oy sandığı bulmanız pek mümkün değil lakin alternatif oy sandığını kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kola kutusu, ayakkabı kutusu, bisküvi kutusu gibi kutular oy sandığı yerine geçebilir. Oy sandığınızın tam ortasından delebilirsiniz. Sahici olsun diye YSK ve TC amblemlerini oy sandığı yapacağınız kutunun üstüne mutlaka koyun.
* Müşahit de lazım elbette. Bunun için evliyseniz eşinize, bekarsanız anne, baba veya kardeşinize, öğrenciyseniz arkadaşlarınıza teklif getirin. Size tuhaf bir şekilde bakarlarsa aldırış etmeyin. Önemli olan oy kullanmak. İkna etmek için küçük hediyeler veya sürprizler hazırlayabilirsiniz. Yine olmazsa arka odaya gidip çok güvendiğiniz bir arkadaşınıza kamera açabilirsiniz. Müşahitsiz oy lütfen kullanmayın.
Çarklar  sürekli  dönmeli,  ama  bakımsız  dönemezler.  Onlara bakacak  adamlar  gerekir,  dingilleri  üzerinde  dönen  çarklar  misali sarsılmaz  adamlar, aklı başında  itaatkâr  adamlar, mutlu  ve  istikrarlı adamlar. (Huxley)
* Oy kullanmadan önce hikaye nedir, hikayenin tarihi, hikayecilikte öncü isimler hakkında kısa bir araştırma yaparsanız kültürünüz artar. Ve oyunuz böylece ileride yapılacak tartışmalardan uzak durur. Çoban oyu ile kültürlü person oyu meselesi.
* Oy pusulası elinizde, sandık tam karşınızda ve şimdi oy kullanacaksınız. Oy vermezseniz kurtulamayacaksınız. Sloganı düşünün. “Üsküdar’da Aykut Ertuğrul, oyunu ver de kurtul!”
*Oyunuzu kullandınız, vatandaşlık görevinizi yaptınız. Artık daha rahatsınız, mes’utsunuz. Sizden ricamız şu: Bu eyleminizi, oy pusulanızı, sandığınızı fotoğraflayıp facebook sayfamızdan bize mesaj atın.
* Kolay gelsin Üsküdar, başarılar A.E.
SKL Hareketi
Ya bizim efkârımız ne olacak?
İZDİHAM
İzdiham 28 Çıktı. İzdiham 28. Sayısında da yine herkesten farklı, her şeyden özgün, her şeyden daha şiir. 28. Sayı ile İzdiham yepyeni bir yolculuğa daha başladı.  Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Bekir Şamil Potur, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Alper Çeker, Yunus Meşe, Emine Şimşek, Ferhat Toka, Bilge Çiğe, Mücahit Gündoğdu, Sema Evin, Meltem Gülname Kaynar,  Hatice Çay ve Yağız Gönüler hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham 28. Sayıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: