Üsküdar’da oyumuz Aykut Ertuğrul’a

Üsküdar’da oy kullanacak hemşehrilerimize ricamızdır.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde uzun kısa zamandır Üsküdar’da oturan ama Zeytinburnu’nda çalışan Aykut Ertuğrul bağımsız adaylığını açıkladı.

Biz de oyumuzu ona vermeye karar verdik.

Peki nasıl Aykut Ertuğrul’a oy vereceğiz?

 

* Aykut Ertuğrul, YSK’ya başvurmadığı için oy pusulamızı kendimiz hazırlamalıyız. Grafon kağıtlarıyla çok rahat hazırlaybilirsiniz. Eğer yapamazsanız youtube’da ilgili videoları tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Yine olmuyorsa A4 kağıdına yazsanız bile Kâfi.

* Hile olmaması için Aykut Ertuğrul’un bulunduğu kısmın sağına ve soluna birkaç aday ismi daha yazmanızı öneriyoruz. Mesela gıcık olduğunuz bir komşunuz var. O komşunuzun adını yazarsanız hem Aykut Ertuğrul’a oy vermiş olursunuz hem de gıcık olduğunuz komşunuzdan intikam alabilirsiniz.

Fakat bu yapılacak beceriksizce bir tecrübedir; çünkü cevabı bekleyen bilincin kendisini ortadan kaldırır. (Schopenhauer)
* Sandık konusunda da size önerimiz var. Oy sandığı bulmanız pek mümkün değil lakin alternatif oy sandığını kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kola kutusu, ayakkabı kutusu, bisküvi kutusu gibi kutular oy sandığı yerine geçebilir. Oy sandığınızın tam ortasından delebilirsiniz. Sahici olsun diye YSK ve TC amblemlerini oy sandığı yapacağınız kutunun üstüne mutlaka koyun.
* Müşahit de lazım elbette. Bunun için evliyseniz eşinize, bekarsanız anne, baba veya kardeşinize, öğrenciyseniz arkadaşlarınıza teklif getirin. Size tuhaf bir şekilde bakarlarsa aldırış etmeyin. Önemli olan oy kullanmak. İkna etmek için küçük hediyeler veya sürprizler hazırlayabilirsiniz. Yine olmazsa arka odaya gidip çok güvendiğiniz bir arkadaşınıza kamera açabilirsiniz. Müşahitsiz oy lütfen kullanmayın.
Çarklar  sürekli  dönmeli,  ama  bakımsız  dönemezler.  Onlara bakacak  adamlar  gerekir,  dingilleri  üzerinde  dönen  çarklar  misali sarsılmaz  adamlar, aklı başında  itaatkâr  adamlar, mutlu  ve  istikrarlı adamlar. (Huxley)
* Oy kullanmadan önce hikaye nedir, hikayenin tarihi, hikayecilikte öncü isimler hakkında kısa bir araştırma yaparsanız kültürünüz artar. Ve oyunuz böylece ileride yapılacak tartışmalardan uzak durur. Çoban oyu ile kültürlü person oyu meselesi.
* Oy pusulası elinizde, sandık tam karşınızda ve şimdi oy kullanacaksınız. Oy vermezseniz kurtulamayacaksınız. Sloganı düşünün. “Üsküdar’da Aykut Ertuğrul, oyunu ver de kurtul!”
*Oyunuzu kullandınız, vatandaşlık görevinizi yaptınız. Artık daha rahatsınız, mes’utsunuz. Sizden ricamız şu: Bu eyleminizi, oy pusulanızı, sandığınızı fotoğraflayıp facebook sayfamızdan bize mesaj atın.
* Kolay gelsin Üsküdar, başarılar A.E.
SKL Hareketi
Ya bizim efkârımız ne olacak?
İZDİHAM
izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: