Osman Palabıyık’tan ”Ertelendikçe Büyüyen”

Osman Palabıyık’ın “Ertelendikçe Büyüyen”  adlı şiir kitabı Lakin Yayıncılık etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“kurdelesini bağladığı yaşamı kendisinin sanıyor insan
göğsümüzün altında bir kitle var,
pamuklara sarmalanmadan sürekli yere çarpılan.”

Fanzin, dergi ve dijital yayınlardan söyleşi, şiir ve inceleme yazılarıyla tanıdığımız Osman Palabıyık’ın “Ertelendikçe Büyüyen” adlı şiir kitabı çıktı!

Daha önce dergilerde yayınlanmış ve okurunun karşısına ilk defa çıkacak yirmi şiiriyle insanı, hayatı ve en çok da ertelenmişlikleri anlatıyor. Osman Palabıyık üçüncü şiir kitabıyla okurlarıyla buluşurken, cevaplarına sorular aradığı şiirleriyle hem okurlarının aklını kurcalıyor hem de şiirden umudu kesmemenin gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. 

Osman Palabıyık

Adana’da doğdu. Sinema eğitimi aldı. Bir dergi kurdu, üç derginin kapanmasına yakînen şahit oldu. Birçok fanzin ve dijital yayında söyleşi, inceleme ve şiirleriyle yer aldı. Şimdilerde intiharların tarihini araştırıyor, söyleşi yapıyor, hayatı kurcalıyor, cevaplarına sorular arıyor ve eve dönebilme ihtimalini seviyor.

İZDİHAM

izdiham 38. sayıya buradan ulaşabilirsiniz.


İzdiham’ın 38. Sayısı çıktı. Birbirinden genç ve usta kalemlerin yer aldığı bu sayıda Yıldız Tilbe’nin edebiyattan ve şiirden de bahsettiği röportajını okuyabilirsiniz.

 
Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Atakan Yavuz, Turan Karataş, Mehmet Narlı, Yasin Kara, Hakan Göksel, Seda Nur Bilici, Enes Aras, Burak Süme, Erhan Tuncer, Dilek Kartal,  İbrahim Varelci, Melda Zirek, Meltem Gülname Kaynar, Tuğçe Kaplan Şahin, Faruk Sarıkavak, Ecem Aktaş, Yunus Meşe ve daha birçok yazarın şiirlerine, denemelerine, hikayelerine ve incelemelerine rastlayacaksınız. Büyük keyif alarak okuyacağınız bu sayının kapağında müzik de var.
izdiham dergisinin 38. Sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın