Münir Özkul Vefat Etti

Türkiye’ye yoksulken nasıl onurlu olunuru öğreten Münir Özkul vefat etti. Yaşar Usta 93 yaşındaydı.

2003 yılından bu yana demans rahatsızlığı yaşayan efsane oyuncu Münir Özkul, İstanbul’daki evinde 93 yaşında hayatını kaybetti.’Habamam Sınıfı’da ‘Mahmut Hoca’ karakteriyle hafızalara kazınan Münir Özkul, uzun süredir bilinci kapalı bir şekilde yatakta hayatını sürdürüyordu.

Münir Özkul’un kızı, Münir Özkul’un cenazesinin 7 Ocak Pazar günü Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacağını açıkladı.

Allah rahmet etsin. Biz onu paltosuyla, olmayan saçlarıyla çok sevmiştik. İzdiham’ın 30. sayısında kapak yapmıştık. Çünkü o bize şiirin sadece yazılan bir şey değil yaşanan bir şey olduğunu filmlerinde öğretmişti.

İZDİHAM

İzdiham Dergisi 35. Sayı Haziran-Temmuz 2018 Başarıya giden yolda uykusu gelince yatanların dergisi İzdiham yine müthiş bir sayı ile okuyucuların karşısına çıkıyor. Birbirinden değerli yazılar, şiirler ve bölümler var 35. sayıda. Ve dünyaca ünlü bir isimle röportaj. Dünya basınında uzun bir aradan sonra Çakal Carlos ilk kez İzdiham’a konuştu. Üstelik Paris’te yattığı hapishanede yapıldı bu röportaj. Dergiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın