Feysbuk ile Gerçek Hayat Arasındaki 7 Fark

Feysbuk ile gerçek hayat arasındaki 7 farkı yayınlıyoruz. Ama çok güzel. Yazarın adını vermiyoruz! O çünkü bir ödül avcısı.

Feysbuk’ta herkes mutlu, gerçek hayatta değil.

Feysbuk’ta herkes herkesle arkadaş, herkes birbirini seviyor, gerçek hayatta büyük bir çoğunluk birbirinden nefret ediyor.

Feysbuk’ta herkes paylaşımcı, gerçek hayatta kimse günahını bile kimseye vermiyor.

Feysbuk’ta her gördüğümüzle arkadaşız, gerçek hayatta en yakın arkadaşlarımızı bile göremiyoruz.

Feysbuk’ta herkes güzel, gerçek hayatta insanlar güzelleşmek için sağlıklarını bile tehlikeye atıyor.

Feysbuk’ta herkes zengin, gerçek hayatta insanlar ayın sonunu zor getiriyor.

Feysbuk’ta herkes kibar, düşünceli, gerçek hayatta kibarlıktan nasibini alan insanlar parmakla sayılır.

Feysbuk’ta herkes birbirini beğeniyor, gerçek hayatta genelde insanlar birbirini küçük görüyor.

Feysbuk’ta herkesin çocuğu sevimli, dünya tatlısı, gerçek hayatta yaramaz, huysuz.

Feysbuk’ta pişmanlıklar, hayal kırıklıkları, korkular yok, gerçek hayatta bolca var.

Feysbuk’ta görmek istemediğimiz, gıcık olduğumuz insanları hemen engelleyebiliyoruz, gerçek hayatta onlara katlanmak zorundayız.

Feysbuk’ta kuyruklar yok, trafik yok, sinir bozucu patronlar yok.

Feysbuk’ta övgü, beğeni var, gerçek hayatta yergi, çekememezlik, haset var.

Feysbuk’ta hiç görüşmediğiniz insanların aileleri ve arkadaşlarıyla neler yapıp ettiklerini, nereye ne zaman gittiklerini, ne yiyip içtiklerini görebiliyorsunuz, gerçek hayatta bunlar umrunuzda değil.

Feysbuk bugün ne düşündüğünüzü biliyor, gerçek hayatta kimse bilmiyor ve herkes sizin ne düşündüğünüzden ziyade kendisi hakkında ne düşünüldüğünü umursuyor.

Feysbuk’ta herkes birbirinin canı, ciğeri, tatlısı, gerçek hayatta çoğunlukla insanlar birbirlerinin kuyusunu kazıyor.

Feysbuk’ta çiftler inanılmaz mutlu, gerçek hayatta çoğunlukla kavga ediyorlar.

Feysbukta çocuklar çok seviliyor, gerçek hayatta dövülüyor.

Feysbuk’ta herkes birbirine hediyeler dağıtıyor, gerçek hayatta nadiren hediye alıyorsunuz.

Feysbuk’ta doğum günleri asla unutulmuyor, gerçek hayatta hatırlanmıyor.

Feysbuk’ta bir sürü gruba güle oynaya katılıyorsunuz, gerçek hayatta katıldığınız gruplar yüzünden fişleniyor, damgalanıyorsunuz.

Feysbuk’ta bu videoyu mutlaka izleyin, gerçek hayatta izleseniz de olur izlemeseniz de.

Yazar kaynağı belirtmiyoruz. Ödüller bir açıklansın.

İzdiham

İzdiham'ın 37. sayısında Rainer Maria Rilke'nin vasiyetnamesi Sema Peltek'in çevirisiyle Tükçe'de ilk kez İzdiham'da yayımlanıyor. Müslüm Gürses’i kapağına taşıyan İzdiham Dergi’nin Ekim-Kasım sayısı; Meltem Gülname Kaynar’ın hazırladığı İzdiham Maarif Takvimi’yle başlıyor. Rilke’nin Vasiyetnamesi ilk kez Sema Peltek'in çevirisiyle Türkçe yayımlanırken Gökhan Özcan’ın kendine has bir tarzda yazdığı yazısıyla devam eden bu sayıda Gerard de Merval’in morg kaydına yer veriliyor. Erhan Tuncer köşesinde Yeşilçam Şiirlerinden oluşan bir yazı dizisine başlarken; birbirinden farklı üsluplarıyla dikkat çeken ve bu sayıda yer alan yazarlar: Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Faruk Aksoy, Furkan Güngör, Güray Süngü, Hakan Göksel, İbrahim Varelci, Melda Zirek, Muhammed Güleroğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Seda Nur Bilici, Talip Kurşun, Tuğba Karademir, Turan Karataş, Yasin Kara. Şiirleriyle: Bülent Parlak, Abdülhamit Güler, yer alırken; öyküleriyle: Arzu Özdemir, Emine Şimşek, Zeynep Kahraman Füzün; masalıyla: Meryem Ermeydan yer alıyor. Filmler ve Replikler köşesini Berat Karataş hazırladı. Etibar Hesenzade Şehriyar'ın biyografisini yazdığı, Arzu Özdemir'in de bir şiirini çevirdiği dergide: Enes Aras, Mercedes Kadir’i; Ferhat Toka, Cahit Zarifoğlu’nu; Özer Turan, Bakunin’i; Yunus Meşe, Kadı Burhanettin’i anlatıyor. Röportajlarda; Beyazıt Bestami dolarla, Hacı Ahmed Eriş oto tamircileriyle, Mustafa Toprak Ahmet Hamdi Tanpınar ile konuştu. izdiham dergisinin 37. sayısına BURADAN ulaşabilirsiniz.    

Bir Cevap Yazın