Bilal Can, Ya Çirkin Kızları Kim Sevecek?

Bilal Can, çirkin kızlar meselesine eğilerek bu toplumsal soruna bir cevap aramaya çalıştı. Her guruptan insana sorular sorarak bu sorunun cevabını merak etti.

Osman Doğan
Yaş:19 yozgat henüz ne yaptığını bilmiyor.
-bizler seveceğiz.

Ömer Şarlak
-çirkin kız yoktur görmeyen göz vardır.

Hüseyin Güneş Yaş: 23 Kitapçı
-ne bileyim

bülent parlak
– Çünkü çirkin kızları sevmek gibi bir yalan ne size, ne de bize yakışır.

emrah aytemur 
-Çirkin diye ayırmayalım diyorum fakat bize bağışlanan göz, bir şeyleri bir şeylerden, birilerini birilerinden güzel yahut çirkin görüyor, öyle ki “çirkin kızları kim sevecek” sorusuna cevaben:peygamber efendimizin(s.a.v.) hadis-i şerifi:”Kadın dört hasleti için nikahlanır: Malı için, haseb ve nesebi için, güzelliği için, dini için. Sen dindarı seç de huzur bul.” yani ki güzelliği için bir hanım seçilebiliniyorsa da dindar olanını seçmek bizzat efendimiz(s.a.v.)tarafından öneriliyor.bu kendini çirkin hisseden kardeşlerimize bir yol,bir serinlik verebilir,çirkin hissedilen kardeşlerimiz imanları sebebi ile pekala bol bol sevilebilirler…:)

 İsmini vermek istemeyen çirkin kız
-Soru sormak çok kolay değil mi!
Soruyu sor bir kaç kişi cevap yazsın sonrasında ne değişecek!
Hiçbir şey.
Değişmeyecek olanları duymak ister misin! Eminin duyduğun şeyler hoş olmayacak!

Çirkin bir kızı ailesinden başka kimse sevmez ama ailesi kadarda kimse ondan utanmaz! Çirkin bir kızın annesi olmak kimse istemez, babası olmak ise çoktan vazgeçmiştir evladından. Ailede kardeşler mırın kırın eder, gezdirmez ve yanında yürümek bile istemezler.

Tabii bu sadece aile içi. Ya dışarısı!

Dışardaki durum işkence gibidir adeta. Sevmek ve sevilmek istediğin en güzel çağlarda, alaycı bakışlar ve ezici sözler yankılanır  kulaklarda. Erkekler ise belki sadece bir iddea uğruna bir çirkin kızın peşine düşer. Sonuç, gene çirkindir ve gene yalnızdır. Lakin bu sefer  kalbide çirkinleşmiştir aldığı darbelerden!

Şimdi siz erkekler, facebook edebiyatıyla kurun süslü cümleler. Biz, ben diye yorumlar ekleyin sayfacıklara.  Ben çirkin kız olarak sevilmek istiyorum. Var mı el uzatan bana!

Selman Ertaş Yaş:23 Çalışan
-baki ayhan t.

fatma ünal
-çirkin kızları yakışıklı çocuklar sever.Kural bu değişmez.

tuğba durgu öğrenci
-şaşı bakarsak herkes çirkin görünür..’ 🙂

esra tekin
çirkin kızların sevilmeye mi ihtiyacı varmış
*ne fena bi şey

Mustafa Nazif
-Tencere kapağına göre yuvarlanıyor.

Sabri Ünal
-Ben

dilara tekin
-onları babaları bile sevmiyor

samed civan
-çirkin erkekler

hatice öztekin
-ah

oğuz kara
-Allah onların yardımcısı olsun. Çirkin olmak güzel olmaktan daha zor.

mücahit fatih çelik
Çirkin kızları da çirkin oğlanlar sevecek. Öyle mi gerçekten! Gerçeği öyle bile olsa doğrusu öyle olmamalı. Çirkin kızları, sahte güzelliklerden bıkıp kendini bir çirkinin tertemiz gönlünde buluveren oğlanlar sevmeli. Ha bir de çirkin kızın çirkin anası… cancağızı anası.

Bilal Can

İZDİHAM

İzdiham'ın 37. sayısında Rainer Maria Rilke'nin vasiyetnamesi Sema Peltek'in çevirisiyle Tükçe'de ilk kez İzdiham'da yayımlanıyor. Müslüm Gürses’i kapağına taşıyan İzdiham Dergi’nin Ekim-Kasım sayısı; Meltem Gülname Kaynar’ın hazırladığı İzdiham Maarif Takvimi’yle başlıyor. Rilke’nin Vasiyetnamesi ilk kez Sema Peltek'in çevirisiyle Türkçe yayımlanırken Gökhan Özcan’ın kendine has bir tarzda yazdığı yazısıyla devam eden bu sayıda Gerard de Merval’in morg kaydına yer veriliyor. Erhan Tuncer köşesinde Yeşilçam Şiirlerinden oluşan bir yazı dizisine başlarken; birbirinden farklı üsluplarıyla dikkat çeken ve bu sayıda yer alan yazarlar: Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Faruk Aksoy, Furkan Güngör, Güray Süngü, Hakan Göksel, İbrahim Varelci, Melda Zirek, Muhammed Güleroğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Seda Nur Bilici, Talip Kurşun, Tuğba Karademir, Turan Karataş, Yasin Kara. Şiirleriyle: Bülent Parlak, Abdülhamit Güler, yer alırken; öyküleriyle: Arzu Özdemir, Emine Şimşek, Zeynep Kahraman Füzün; masalıyla: Meryem Ermeydan yer alıyor. Filmler ve Replikler köşesini Berat Karataş hazırladı. Etibar Hesenzade Şehriyar'ın biyografisini yazdığı, Arzu Özdemir'in de bir şiirini çevirdiği dergide: Enes Aras, Mercedes Kadir’i; Ferhat Toka, Cahit Zarifoğlu’nu; Özer Turan, Bakunin’i; Yunus Meşe, Kadı Burhanettin’i anlatıyor. Röportajlarda; Beyazıt Bestami dolarla, Hacı Ahmed Eriş oto tamircileriyle, Mustafa Toprak Ahmet Hamdi Tanpınar ile konuştu. izdiham dergisinin 37. sayısına BURADAN ulaşabilirsiniz.    

Bir Cevap Yazın