Bilal Can, Ya Çirkin Kızları Kim Sevecek?

Bilal Can, çirkin kızlar meselesine eğilerek bu toplumsal soruna bir cevap aramaya çalıştı. Her guruptan insana sorular sorarak bu sorunun cevabını merak etti.

Osman Doğan
Yaş:19 yozgat henüz ne yaptığını bilmiyor.
-bizler seveceğiz.

 

Ömer Şarlak

-çirkin kız yoktur görmeyen göz vardır.

 

Hüseyin Güneş

Yaş: 23 Kitapçı
-ne bileyim

 

bülent parlak
– Çünkü çirkin kızları sevmek gibi bir yalan ne size, ne de bize yakışır

 

emrah aytemur 

-Çirkin diye ayırmayalım diyorum fakat bize bağışlanan göz, bir şeyleri bir şeylerden, birilerini birilerinden güzel yahut çirkin görüyor, öyle ki “çirkin kızları kim sevecek” sorusuna cevaben:peygamber efendimizin(s.a.v.) hadis-i şerifi:”Kadın dört hasleti için nikahlanır: Malı için, haseb ve nesebi için, güzelliği için, dini için. Sen dindarı seç de huzur bul.” yani ki güzelliği için bir hanım seçilebiliniyorsa da dindar olanını seçmek bizzat efendimiz(s.a.v.)tarafından öneriliyor.bu kendini çirkin hisseden kardeşlerimize bir yol,bir serinlik verebilir,çirkin hissedilen kardeşlerimiz imanları sebebi ile pekala bol bol sevilebilirler…:)

 

 İsmini vermek istemeyen çirkin kız

-Soru sormak çok kolay değil mi!

Soruyu sor bir kaç kişi cevap yazsın sonrasında ne değişecek!

Hiçbirşey…

Değişmeyecek olanları duymak istermisin! Eminin duyduğun şeyler hoş olmayacak!

Çirkin bir kızı ailesinden başka kimse sevmez ama ailesi kadarda kimse ondan utanmaz! Çirkin bir kızın annesi olmak kimse istemez, babası olmak ise çoktan vazgeçmiştir evladından. Ailede kardeşler mırın kırın eder, gezdirmez ve yanında yürümek bile istemezler.

Tabii bu sadece aile içi. Ya dışarısı!

Dışardaki durum işkence gibidir adeta. Sevmek ve sevilmek istediğin en güzel çağlarda, alaycı bakışlar ve ezici sözler yankılanır  kulaklarda. Erkekler ise belki sadece bir iddea uğruna bir çirkin kızın peşine düşer. Sonuç, gene çirkindir ve gene yalnızdır. Lakin bu sefer  kalbide çirkinleşmiştir aldığı darbelerden!

Şimdi siz erkekler, facebook edebiyatıyla kurun süslü cümleler. Biz, ben diye yorumlar ekleyin sayfacıklara.  Ben çirkin kız olarak sevilmek istiyorum. Var mı el uzatan bana!

 

Selman Ertaş
Yaş:23 Çalışan
-baki ayhan t.

 

fatma ünal
-çirkin kızları yakışıklı çocuklar sever… Kural bu değişmez.

 

tuğba durgu
öğrenci
-‘ şaşı bakarsak herkes çirkin görünür..’ 🙂

 

esra tekin
çirkin kızların sevilmeye mi ihtiyacı varmış
*ne fena bişey

 

Mustafa Nazif

-Tencere kapağına göre yuvarlanıyor.

 

Sabri Ünal

-Ben

 

dilara tekin
-onları babaları bile sevmiyor

 

samed civan
-çirkin erkekler

 

hatice öztekin
-ah

 

oğuz kara
-Allah onların yardımcısı olsun. Çirkin olmak güzel olmaktan daha zor.

 

mücahit fatih çelik
Çirkin kızları da çirkin oğlanlar sevecek. Öyle mi gerçekten! Gerçeği öyle bile olsa doğrusu öyle olmamalı. Çirkin kızları, sahte güzelliklerden bıkıp kendini bir çirkinin tertemiz gönlünde buluveren oğlanlar sevmeli. Ha bir de çirkin kızın çirkin anası… cancağızı anası.

 

 

Bilal Can

İZDİHAM

İzdiham 28 Çıktı. İzdiham 28. Sayısında da yine herkesten farklı, her şeyden özgün, her şeyden daha şiir. 28. Sayı ile İzdiham yepyeni bir yolculuğa daha başladı.  Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Bekir Şamil Potur, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Alper Çeker, Yunus Meşe, Emine Şimşek, Ferhat Toka, Bilge Çiğe, Mücahit Gündoğdu, Sema Evin, Meltem Gülname Kaynar,  Hatice Çay ve Yağız Gönüler hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham 28. Sayıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: