Bilal Can, Ya Çirkin Kızları Kim Sevecek?

Bilal Can, çirkin kızlar meselesine eğilerek bu toplumsal soruna bir cevap aramaya çalıştı. Her guruptan insana sorular sorarak bu sorunun cevabını merak etti.

Osman Doğan
Yaş:19 yozgat henüz ne yaptığını bilmiyor.
-bizler seveceğiz.

 

Ömer Şarlak

-çirkin kız yoktur görmeyen göz vardır.

 

Hüseyin Güneş

Yaş: 23 Kitapçı
-ne bileyim

 

bülent parlak
– Çünkü çirkin kızları sevmek gibi bir yalan ne size, ne de bize yakışır

 

emrah aytemur 

-Çirkin diye ayırmayalım diyorum fakat bize bağışlanan göz, bir şeyleri bir şeylerden, birilerini birilerinden güzel yahut çirkin görüyor, öyle ki “çirkin kızları kim sevecek” sorusuna cevaben:peygamber efendimizin(s.a.v.) hadis-i şerifi:”Kadın dört hasleti için nikahlanır: Malı için, haseb ve nesebi için, güzelliği için, dini için. Sen dindarı seç de huzur bul.” yani ki güzelliği için bir hanım seçilebiliniyorsa da dindar olanını seçmek bizzat efendimiz(s.a.v.)tarafından öneriliyor.bu kendini çirkin hisseden kardeşlerimize bir yol,bir serinlik verebilir,çirkin hissedilen kardeşlerimiz imanları sebebi ile pekala bol bol sevilebilirler…:)

 

 İsmini vermek istemeyen çirkin kız

-Soru sormak çok kolay değil mi!

Soruyu sor bir kaç kişi cevap yazsın sonrasında ne değişecek!

Hiçbirşey…

Değişmeyecek olanları duymak istermisin! Eminin duyduğun şeyler hoş olmayacak!

Çirkin bir kızı ailesinden başka kimse sevmez ama ailesi kadarda kimse ondan utanmaz! Çirkin bir kızın annesi olmak kimse istemez, babası olmak ise çoktan vazgeçmiştir evladından. Ailede kardeşler mırın kırın eder, gezdirmez ve yanında yürümek bile istemezler.

Tabii bu sadece aile içi. Ya dışarısı!

Dışardaki durum işkence gibidir adeta. Sevmek ve sevilmek istediğin en güzel çağlarda, alaycı bakışlar ve ezici sözler yankılanır  kulaklarda. Erkekler ise belki sadece bir iddea uğruna bir çirkin kızın peşine düşer. Sonuç, gene çirkindir ve gene yalnızdır. Lakin bu sefer  kalbide çirkinleşmiştir aldığı darbelerden!

Şimdi siz erkekler, facebook edebiyatıyla kurun süslü cümleler. Biz, ben diye yorumlar ekleyin sayfacıklara.  Ben çirkin kız olarak sevilmek istiyorum. Var mı el uzatan bana!

 

Selman Ertaş
Yaş:23 Çalışan
-baki ayhan t.

 

fatma ünal
-çirkin kızları yakışıklı çocuklar sever… Kural bu değişmez.

 

tuğba durgu
öğrenci
-‘ şaşı bakarsak herkes çirkin görünür..’ 🙂

 

esra tekin
çirkin kızların sevilmeye mi ihtiyacı varmış
*ne fena bişey

 

Mustafa Nazif

-Tencere kapağına göre yuvarlanıyor.

 

Sabri Ünal

-Ben

 

dilara tekin
-onları babaları bile sevmiyor

 

samed civan
-çirkin erkekler

 

hatice öztekin
-ah

 

oğuz kara
-Allah onların yardımcısı olsun. Çirkin olmak güzel olmaktan daha zor.

 

mücahit fatih çelik
Çirkin kızları da çirkin oğlanlar sevecek. Öyle mi gerçekten! Gerçeği öyle bile olsa doğrusu öyle olmamalı. Çirkin kızları, sahte güzelliklerden bıkıp kendini bir çirkinin tertemiz gönlünde buluveren oğlanlar sevmeli. Ha bir de çirkin kızın çirkin anası… cancağızı anası.

 

 

Bilal Can

İZDİHAM

izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: