10 Mart 2016

Sarı Virüs içinize işleyecek

ile izdihamdergi

Hardan Art Team’in yeni sanat projesi “Sarı Virüs” / “Yellow Virus”, 13 – 24 Mart 2014 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak. Çıkış noktasını farklı kültürlerde sarı renge yüklenen anlamların oluşturduğu sergiye toplam 48 sanatçı katılıyor.
Dimitris Vogdanis Danis, Harris Louvros & Özlem Haliloğlu tarafından kurulan Hardan Art Team’in yeni sanat projesi “Sarı Virüs” / “Yellow Virus”, 13 – 24 Mart 2014 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Promart’ın desteğiyle ve toplam 48 sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen serginin çıkış noktasını farklı kültürlerde sarı renge yüklenen anlamlar ve semboller oluşturuyor.

Farklı kültürlerde bambaşka anlamlar taşıyan sarı renk antik çağlarda tanrısal gücü, ışık ve güneşi sembolize ediyorken artık günümüzde polisiye olay mahaline çekilen bant, ya da trafik ikaz ışığı olarak kullanılıyor.
Serginin temasına göre ise Sarı Virüs içinde karşıt kavramları barındırıyor. İyi ve kötü, güzel ve çirkin, gerçek ya da ütopya, yararlı ya da zararlı (VİRÜS – ANTİVİRÜS) gibi kavramları içeren Sarı Virüs’te tüm sanatçılar sarı rengin kendi algılarının yansıması olarak ortaya çıkardıkları eserleri sergiliyor.

Hardan Art Team Hakkında:
Hardan Sanat Ekibi görsel sanatçı / kostüm tasarımcısı Dimitris Vogdanis ve fotoğrafçı / sanatçı Harris Louvros tarafından 2008 yılında kuruldu. 2011 yılında tanınmış Türk ressam / sanatçı Özlem Haliloğlu da ekibe katıldı.

Hardan Art Team çeşitli temalarda çağdaş ve güncel sergler düzenlemektedir. Sanat ekibi sergilerin yanı sıra ünlü sanatçılara ithafen enstallasyonlar ve sanat workshopları da düzenlemekte ve başka sanat gruplarının projelerine de katılmaktadır.

Hardan Art Team, Türk ve Yunan sanatçılardan oluşan toplam 120 kişilik bir katılımla 2010, 2011 ve 2012 yıllarında İstanbul’da üç büyük sergi düzenlemiştir. Sergiler sanatseverler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

Hardan Art Team sanatı, kültürü yaymak ve güncel konularda kamu bilincini uyandırmak için araç olarak kullanan, kar amacı gütmeyen bir işbirliğidir.

sergiye katılan sanatçılar :
abdulkerim bozan, adnan doğan, ahmet özol, ali uslu, arzu biren, ayşe hinnerkopf,  ayşe mesude kumbasar, belma demir akdağ, ceylan mutlu, deniz toraman, emel altuğ, emine alışık, esin mumcu, f. gülgün engin, feyza zeybek, füsun uzunoğlu, günseli yetkin, günsu saraçoğlu ,harika ören, ioannis alexiadis, merter selçuk, murat berköz, neksav sanat grubu, nihal güres, nursel sökmen bayram ,osman batur, özlem gürsoy,özlem haliloğlu, patroula chronopoulou, perihan sadıkoğlu, pesent doğan, rena fili, rezzan yazıcı, rüveyda terkeşlioğlu, selda demirel, selma aşık, sema çetin ,semra gönül, serdar yörük, seren şarapçıoğlu, sinan beşe, şebnem aytekin, şehmuz atasever, tülin atabay, vesile aykaç, yasemin yenigül, yeşim ince, yüksel kenaroğlu.

Promart Hakkında:
Araştırma ve danışmanlık sektöründeki boşluğu doldurarak butik hizmet verme amacıyla kurulmuş olan Promart, 10 yılı aşkın bir süredir perakende, medikal, otomotiv, finans, turizm, sigortacılık, büyük mağazacılık, yapı market, güvenlik, havayolu, akaryakıt gibi sayısız sektöre hizmet veriyor.

Gizli müşteri, müşteri memnuniyeti, kullanım ve alışkanlık araştırmaları ile elde edilen sonuçların kurumlarda iyileştirme aşamalarında nasıl kullanılacağı konusunda uzman olan Promart, uzmanlığını eğitim ve koçluğun yanı sıra stratejik planlama ve süreç yönetimi çalışmaları ile bütünleştirerek verimliliği ve karlılığı sağlayan bir yaklaşıma sahip.

 

İZDİHAM