29 Aralık 2021

Fuat Sevimay’dan Yeni Öyküler: “Gör Bağır”

ile onurkorkmaz

Fuat Sevimay’ın tamir edilmeyi bekleyen bir makinenin parçalarını gösterdiği, yabancı saydıklarımızla aramızda duygu ortaklığı kurduğu, aramızdakileri değil, doğrudan bizi anlattığı öykü kitabı Gör Bağır, İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Gör Bağır’daki öykülerde devam edemeyenler, aşkı bedel ödemek sayanlar, basamağa damlayan kanlar, ölü balık gibi bakanlar, iyiler, kötü ve çirkinler, nişan alanlar, hep bir ağızdan haykıranlar, Medusa başları ve aç kalan İsalar var.

“Neşeli günlerdik her şeye rağmen. Millet Corona’dan takır takır kırılıyor, dükkânlar, iş yerleri hepten kapalı, turuncu kafa Amerikan yavşağı her gün bir laf yumurtluyor ama olsun. Biz dalgamızda dümenimizdeyiz. Tipi kayıklar mahallede Allah’ın günü bangır bangır bağırıyor. Döviz almış başını gidiyor, cep delik cepken delik, işsiziz ve yarınımız belirsiz ama olsun. İnceden inceye muhabbetimize bakıyoruz. Bizim mahalleden sahile indiğimiz köşede FEB Bankası var ya hani, tabelası yanarken bütün gece ışık ışık ve hani ben güzeller güzeli Emel’e sırılsıklam âşık.”

Kitapeki Haber Merkezi

İZDİHAM