İzdiham’dan Yeni Kitap; Yunus Meşe’nin Sait Faik Kitabı Çıktı

İzdiham’ın tamamen kendine özgü çizimleri, tasarımı ve içerikleriyle hazırladığı biyografi serisinin yeni kitabı olan Sait Faik Kitabı, genç bir öykü yazarı olan Yunus Meşe’nin gözüyle Sait Faik’in hayatını gözlemliyor.

Yunus Meşe; kendine has üslubuyla yazdığı kitapta Sait Faik’in hiç bilmediğimiz yönlerine ayna tutarken kullandığı dil ile okuyucuyu yakalayıp hikayenin içine çekiyor.

İNSANLARLA DOLU BİR DÜNYA; SAİT FAİK

Burgaz Adası’ndan dönen bir vapurun güvertesinde; paltosunun yakalarını kaldırmış, şapkasının altına sığınmış ince yapılı bir adam huzursuz gözlerle izliyordu motorun öldürdüğü suları. Martılara bakıyordu uzun uzun. Suları yararak ilerleyen vapurun arkasından çığlıklar savurarak uçan, balıkçı tekneleriyle yarışan, yalnız balıkçılara arkadaşlık yapan martılara. Vapurun kıyıya yanaşmasını heyecanla bekliyordu. Son günlerini geçirirken o çok sevdiği insanların arasına karışacaktı son kez. Kahvelerin buğulu camlarından bakacaktı önce. Sonra içeri girip sıradan bir adam gibi oturacaktı, bu yoksul ve unutulmuş insanların masalarına. Neden sonra içlerinden biri balığa çıkmayı teklif edecek, o ise tereddütsüz kabul edecekti. Şapkasını başına geçirip balıkçının arkasından çıkacaktı. Şimdi açık mavi gözlerini özlemle gezdiriyordu kıyı şeridinde.

Sipariş etmek için: 

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın