3 Mart 2016

Ali Kaya, Damımıza kar yağdı

ile izdihamdergi

Kahtalı Mıçı olarak tanınan Mustafa Aslan’ın; “Damımıza damımıza kar yağdı” diye bilinen ilginç bir şarkısı var! 29 Mart’ta bazı bölgelerimize gerçekten kar yağarken; 30 Mart’ta da, şarkıda olduğu gibi bazılarının damlarına kar yağdı ve ‘Tape’taklak oldular!..
Bu sonuç; şantajcılara, montajcılara, işbirlikçilere, tapecilere olduğu gibi, onlarla birlikte olan siyasilere de tokat oldu!..

Hükümeti veya başbakanı beğenmeyebilirsiniz fakat özellikle, Dışişleri Bakanlığı’nda Suriye konusundaki gizli görüşmelerin internet ortamına düşmesinden sonra, siyasi parti genel başkanlarının, ‘bu ülke meselesidir’ diyerek, devletten yana tavır alması beklenirken; susmaları ya da paralel yapı ve Suriye’yi savunur biçimde olmaları kendileri için bu sonucu hazırlamıştır.

Diğerlerine geleceğiz ama öncelikle Devlet Bahçeli’nin, bir öyle bir böyle tavırları dikkatlerden kaçmadı…  28 Şubat sonrası kurulan koalisyonda, kendisi söylemese de, partililerin devletin bekası için görev aldığını belirtmeleri birinci hatasıydı bize göre… İkinci hatası; daha önceki seçim çalışmaları esnasında partililerin üzerine, hükümet, Abdullah Öcalan’ı ip yok mu diye idam edemiyor ifadeleriyle ip atmasıydı. Ki; Öcalan, Türkiye’ye getirildiğinde kendisi başbakan yardımcısıydı!..

Üçüncüsü de; “Başbakan bu konuyu cemaatin üstüne yıkmakla kendisini aklayamayacaktır… Başbakan, kendisini ve Bilal’ini kurtarayım derken devletin bekasını ateşe atmıştır” şeklinde, Suriye konusundaki gizli görüşmeler hususunda paralelin yanında yer almasıdır!

‘Kemal Abi ve Mustafalar’ isimli yazımızda konu ettiğimiz Mustafa’lardan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, seçimlerin kaybedenlerinden biri olmasına rağmen, seçim sürecinde olduğu gibi, seçim sonrası da paralel medya organlarında boy gösterip, 2009 yerel seçimlerinde Türkiye genelinde yüzde 5.2 oy alan partisinin oyunu yüzde 2’lere düşürmesini zafer olarak değerlendirmiş… Erbakan’a vefa gösterenler ile Konya’da Mustafa Özkafa, Rize’de Mehmet Bekaroğlu’nun şahsi oyları olmasa, yüzde 2’leri de rüyanda görürdün sen!..

Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici, merhum liderleri Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu’na vefasızlık ederek, kemiklerini sızlatmaktan vazgeçip; devlete açıktan posta koyan Cemalettin Kaplan (Hocaoğlu) örneği yaşanmışken, onun Cizvit taktiği uygulayan başka versiyonlarından medet ummanın karşılığında, halkın tokadını yemiş olarak sussunlar!..

‘Kemal Abi ve Mustafalar’ da adı geçen ve paralelin baş savunucusu Kemal Abi, “Çıkan sonucu bir başarısızlık olarak görmemek gerekli. İstanbul, Ankara ve İzmir’de oylarımızı ciddi oranda artırdık. Büyük metropollerde oylarımız artırdık” diyerek, zafer edasıyla ‘Şero’ ile poz verse de, seçimden önce Hanefi Avcı’nın avukatı ve Son.tv yazarı Fidel Okan, hakkında iki yazı yazmıştı. Bu yazıda; “Baykal’a yapılan kaset komplosunun ayrıntılarını yazdım. Bu son olay gündeme gelmeden bir ay kadar önce bu komployu kimlerin kurduğunu, nasıl kurduklarını ekranlardan aktarmıştım. Yazıda ise biraz daha ayrıntılı detaylara yer vererek, bu kaset komplosunu kuranların yaptıkları bu pis işi, nasıl Erdoğan’a bulaştırmaya çalıştıklarını anlattım. İşin özü bu kaset tuzağı; İstihbarat Daire Başkanlığı’nda çalışan polisler tarafından, cemaatin talimatları üzerine kuruldu. Bu polislerle işbirliği içerisine giren, onlarla görüşen, onlardan CD alan kişide Kemal Kılıçdaroğlu’dur” diyerek, ta başından itibaren Kılıçdaroğlu’nun işbirliği
içinde olduğunu belirtmişti.

30 Mart, paralelciler başta olmak üzere Kemal Kılıçdaroğlu hariç yazıda adı geçen ya da ima edilenlere kapak olsun!..

Kemal Kılıçdaroğlu’na ayrı bir bahis açmak gerekir… Kendisi hakkında yazdığımız tüm yazılarda; “Ahir ömründe geriye dönüp baktığı zaman bugünlerinden büyük pişmanlık duyacağını, vicdan azabı çekeceğini keşke birisi kendisine söylese” demiştik.

Bu saatten sonra orada kalması zor artık… Partisinde kavgalar başlar ve siyasi hayatı bugün yarın biter!..

İdam mahkûmuna sormuşlar, ‘son arzun nedir’ diye?!

“Bu bana ders olsun” demiş!..

30 Mart, ‘Kemal Kılıçdaroğlu hariç yazıda adı geçen ya da ima edilenlere kapak olsun!’ dedik yukarıda…

Kılıçdaroğlu’na da ders olsun!..

 

Ali Kaya, https://twitter.com/AliKaya76476362
İZDİHAM