Sancı Edebiyat Dergisi’nin Ocak-Şubat Sayısı Yayımlandı

Sancı Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi’nin Ocak-Şubat sayısı yayımlandı.

11. sayısıyla 3. yılına giren Sancı, “Soruşturma Altında Tiyatro” dosyasına yer verdi. Dosyada; Zehra İpşiroğlu, Jale Sancak, Arda Aydın, Miheme Porgebol, Ragıp Yavuz, Ganime Gülmez, Hakan Yavuz, Cihan Bıkmaz Eresen, Derviş Genç, Ersin Umut Güler’in yazıları, Dario Fo ve Bertolt Brecht çevirileri ile Meltem Dağcı’nın Turgay Kantürk ile yaptığı söyleşi yer buldu.

Derginin karikatürleri; Alexandrov Vasiliy, Armen Hamonangan, Gülçin Çalışkan, İlya Katz, Murat Özmenek ve Aşkın Ayrancıoğlu’na ait.

Dergide; Damla Orhan, Erdem Özgül, Öztekin Düzgün, Handan Gökçek, Ziya Karagül, Deniz Faruk Zeren’in öyküleri yayımlandı.

Bu sayıda; Ayşen Altay, Esra Gültekin, Xece Snr, Tan Doğan, Okan Akbulut, Kadir Sevinç, Erdinç Top, Devrim Gür, Akın Yanardağ, Aziz Alkaş’ın şiirleri var.

Yüz Çiçek bölümünde ise; Sitem Şanlı’nın yazısı ve İlkay Noylan’ın Tekgül Arı’nın “Aşk Susmadan Git” kitabının değerlendirmesi yer aldı.

 

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın