1 Mart 2016

Bülent Parlak, Kadir İnanır Beni Aradı

ile izdiham

Kadir İnanır beni aradı! Dün, evet dün beni aradı.

76. Vakitlerden dün iken Kadir İnanır beni aradı. Zaten kitabım “Sevgili Huzursuzluğum” çıktı çıkalı hiç kimseyi aramaz oldum. Şairim ya, herkes beni arar. Sadece Kadir İnanır değil birçok şöhretli erkek, kadın da beni arar. Eğer kazara ben birini aramışsan halktan, telefonu“efendim” diye açarım. Şairim, kimseyi aramam.

99. Kadir İnanır’ın aradığı telefon numarasını paylaşmak isterdim ama kanunen suç sanırım. Yine de birkaç rakamını vermeden rahat edemem. Kadir İnanır beni aradı.  0 212 987 .. ..

54. Yıllardır “mobilya almaktansa insanların güvenini kaybederim” sözümü sürekli çiğnediğim için insanların arasında güven kazanmak hoşuma pek gitmiyor. Fatsa bir ilçe ise hüzün nerede peki?

44. Ben neden Manisalı değilim? Benim annem de başörtülüydü, şimdi başörtüye karşı mı olmam gerek? Hizmet almak, hizmet vermek ne demek Kadir İnanır? Kadirrrrrrrrrrrrr!

67. Dün Kadir İnanır beni aradı. Kitaplarda rastladığımız kızlarla evlenememek ne kötü! Ne kötü. Anne aklımı başıma al lütfen.

22. Ömrümün bundan sonraki bölümünü doğum günümü her gün tek başıma kutlayarak geçirmek istiyorum. Belki hediye falan alırım kendime, sevinirim, paketleri açarken gözümün önüne leğencilikle uğraştığım eski günlerim gelir. Bülent Parlak leğencilik. ‎1955’te kurduğum Bülent Parlak leğencilik, 55+1 yıldır azimle devam ediyor. Ülkenin dört bir yanından gelen leğenleri tamir eden,  Bülent Parlak leğencilik yakında borsaya açılacak. Kurulduğu ilk yıllardan itibaren güven kaybetmeye uğraşan ama bir türlü beceremeyen  Bülent Parlak leğencilik Suriye’nin başkenti Şam’da hayranlarıyla buluşacak. . Bülent Parlak leğencilik.  Bülent Parlak leğencilik. . Bülent Parlak…

36. Acıya dokunmadan bir önemi yoktur düşmenin.

87. Çirkin ve sevimli kadın yoktur, çirkin ama sevimli erkek ise bulunabilir bir varlıktır. Kadir İnanır beni aradı. Doktorlar ve mühendislerin bir kez bile istemediği kızların kaprisi ne fena olur bir bilseniz.

45.  Med nedir, cezir nedir, şarkı nedir, susmak nedir?

28. Cenazelerde ortamı şenlendirmek için türkü söyleyebilirim. İlgilenen varsa mesaj atsın. Bana atmayın, nereye atarsanız bana geliyor sanıyorum.

91. Sevgilim, seni ben ellerin ol diye sevdim en başından beri.

55.  Diz kapaklarımı boş kaldıkça sevmem karşısında bunalıma giren çok yakın bir akrabam bana intihar etmemi tavsiye etti. Bilseydi eğer bir gün Kadir İnanır beni arayacak birden yeni akrabalarımla da tanışırdım. Bana emanet ettikleri “kanser olursak gizlice doktora ver” dedikleri parayı yerdim. Kendimi arardım yine meşgul çalardım. Kendimi arardım yine meşgul çalardım.

39. Allah’ım ben inanmasam bir peygamber gönderir misin? Kimse yok bana el sallayacak; uçurumdan düşerken.

59. Kibirli olmama kimse karışmazsa sevinirim. Yeterince lüzumsuz şekilde güldüğüm espri var, merak etmeyin.

43. “Biz artık tarım ülkesi değiliz Tarık

Çiftçiler tütün içmiyor, marlboro yasak değil.”

72. Beni nar yemekle tehdit eden herkese sesleniyorum. Yakında savaş çıkacak. İşte o zaman hepiniz pişman olacaksınız. Nar kapalı halde bir tane gözüken, eve gelince bin tane olan bir meyvedir. Şık bir hareketle golü kaçıran Guiza maalesef artık İspanya’da. Guiza sana yazdığım şiir haram olsun. Yüzüne gözüne dursun.

88. Dün Kadir İnanır beni aradı. Bakın aynen şöyle dedi: “Ben Kadir İnanır merhaba. Bu bir bant seslendirmesidir. Petrol Ofisi bayilerindeki kampanyalardan sizi haberdar etmek için aradım. 95 oktav benzinin fiyatı…” derken kapadım yüzüne.

100. Kapadım yüzüme ellerimi, beni şimdi kim bulacak?

101. 100. Maddedeki mısra Sevgili Huzursuzluğum adlı kitabımdandı. Ben de reklam yapmasam bundan sonra kim eşitlenecek Kadir İnanır’la. İnsan sevdikleri hata yaptığında aynı hatayı yapmalı. Yapmalı ki yalnız kalmasın utanırken.

b  nokta p

İzdiham