Zeytinburnu Bilgi Evleri öykü yarışması düzenliyor

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, öğrencilere ve yetişkinlere yönelik öykü yarışması düzenliyor. Yarışmaya son katılım tarihi 14 Ocak 2017.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği öykü yarışmasıyla öğrencileri yazmaya davet ediyor. Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyen yarışmada Türkçe’nin doğru ve etkin bir biçimde kullanılması, özellikle de öykücülüğe yeni eserler kazandıran gençlerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

Konusu serbest olan ve genç yazarların en fazla iki eserle katılabilecekleri öykü yarışmasında, yarışmaya girecek öykülerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayınevine gönderilmemiş olması gerekiyor. Öykü yarışması 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri (1. grup), lise öğrencileri (2. grup), üniversite öğrencileri ve yetişkinler (3. grup) olmak üzere üç farklı grupta gerçekleştirilecek. Yarışmaya gönderilecek eserlerin 14 Ocak 2017 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar Zeytinburnu Bilgi Evleri’ne teslim edilmesi gerekiyor.

Jüri başkanlığını Prof. Dr. Fatih Andı’nın yapacağı öykü yarışmasının değerlendirme kurulunda Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya, Burcu Bayer ve Aykut Ertuğrul gibi yazarlar yer alacak.

Dereceye giren öyküler yayımlanacak

Değerlendirme sonucunda 11 Mart 2017 Cumartesi günü saat 19.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek ödül töreniyle her grupta 1. olan eser sahiplerine 5 bin TL, 2. olan eser sahiplerine 3 bin TL, 3. olan eser sahiplerine 2 bin TL ödül verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler haricinde her grupta ilk beş eser sahibi mansiyon ödülü olarak 500 TL ile ödüllendirilecek.

Bunun yanı sıra yarışmada dereceye giren eserler, kitap haline dönüştürülerek, Zeytinburnu Belediyesi tarafından edebiyat dünyasına kazandırılacak. Yarışmaya katılmak isteyen yazarların başvuru yapmak için “www.bilgievi.org.tr” adresini ziyaret etmeleri ya da 413 11 11/3211 numarasını aramaları yeterli.

 

 

İZDİHAM

 

izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: