Yedi Kıta Dergisi

http://www.izdiham.com/uploads/yazi/ylP7aXSXM0.jpg

Yedi Kıta

“Doğru bilgi doğru kaynaktan alınır” düsturu ile 2005 yılında faaliyete başlayan Çamlıca Basım Yayın, kültürümüze, tarihimize ve tarihimizin kaynaklarına dair yayınlarıyla kısa zamanda Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında her seviyedeki okuyucusuyla buluştu. Kültür ve medeniyetimize dair orijinal eserler yayınlayarak fikir hayatımızın zenginleşmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Çamlıca Basım Yayın, daha iyiye ve daha güzele ulaşmaya çalışmaktadır.

“Geçmişe dair hiçbir güzellik gözünüzden kaçmasın, asırları kat eden geçmiş sizden uzak kalmasın!” düsturuyla Çamlıca Basım Yayın bünyesinde 2008’de yola çıkan Yedikıta Dergisi, bu ay 3.yaşına girmenin heyecanı ve gururuyla sizleri karşılıyor. Dolu dolu geçen iki yılda asırları kat eden muhteşem bir tarihi ve kültürü dünyanın her köşesine ulaştırmak gayesinde oldular. Basın yayın ve medyada ilgiyle takip edildiler ve tarih yayıncılığında liderliği elden bırakmadılar. Yedikıta Dergisi’nin 24 sayılık serüveninde birçok gelişme ve atılımlar oldu. Her yaşa hitap eden muhtevasıyla Yedikıta Dergisi yurt içinde ve dünyanın birçok ülkesinde ilgiyle takip edildi. Üçüncü yaşına girdiği bu 25.sayısındaki yeni yüzü ve tasarımıyla yine sizleri tarihte muhteşem yolculuklara davet ediyor ve inşallah daha uzun yıllar bilinmeyen deryalara yelken açmaya devam edecek.

BU AY YEDİKITA’DA NELER VAR?

 

 
Bu ay, Yedikıta yepyeni bir yüzle bayilerde yerini aldı. Kapakta, G.Rossini’nin kaleme aldığı ve 1. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nin açılış gösterisi olarak İstanbul’da sahnelenen bir opera ve operadan bir sahne yer alıyor. “Fatih’e Hakaret Operası Avrupa’da Yazıldı, İstanbul’da Sahnelendi” başlığını taşıyan makale bir zamanlar diplomatik krize sebep olan operayı vesikalar ışığında ortaya koyuyor. Sahnelendiğinde, medyada sıradan bir haber olarak yer alan bu opera hakkında bilinmeyenler Yedikıta Dergisi’nin eylül sayısında…
Yedikıta Dergisi, 120 yıl önce meydana gelen Ertuğrul Firkateyni’nin hazin hikayesini dosya haber olarak detaylarıyla ele alıyor. Yüzlerce şehidimizin Japon topraklarından bırakmasından öte dünya genelinde uyandırdığı yankı, kimilerinin “Hasta Adam” dediği devirde bile Osmanlı Devlet’inin ne derece etkin olduğunu gözler önüne seriyor. Ayrıca, derginin yanında ek olarak Ertuğrul Firkateyni’nin batışına kadar olan seyahatini anlatan bir de poster, dergiye ayrı bir değer katıyor.
Yedikıta Dergisi yenilenen yüzü ve dopdolu içeriğiyle siz değerli okurlarını bekliyor.

      İzdiham Dergisi 32. Sayısında birbirinden güzel yazılar, şiirler, çıldırmalar, öyküler ve denemelerle okuyucusuyla buluşuyor. Kapakta viyolonsel çalan Vedran Smailovic.  Bosna yerle bir edilirken her enkaza smokinini giyerek ağıt yakan Vedran’ın iç burkan hikayesini okuyacaksınız. Arka kapakta ise saçlarını üfleyince tarak uzattığımız Naim Süleymanoğlu. İzdiham, unutulmaz bir sayı daha sunuyor. İzdiham Dergisi 32. Sayısına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın