Uygar Atasoy, Köz Yanılması

Zeynep Kahraman Füzün, Köz Yanılması, İzdiham Kitap

Şiirleri, öykü seslendirmeleri, dergiler ve gazeteler için yaptığı söyleşilerden tanıdığımız Zeynep Kahraman Füzün’ün ilk öykü kitabı Köz Yanılması, dikkatimizi dağıtabilecek birçok faktörün bulunduğu yeni medya çağında hemen tüketebileceğimiz kısa ve küçürek öykülerden oluşuyor. Çarpıcı sonları ve bu sonlara okuyucuyu adım adım hazırlayan kurguları ile hayatın içinden öyküler sımsıkı sarıyor bizleri. 

Acı, yalnızlık gibi kadim konuları ele aldığı öykülerini gerçekle kurgunun iç içe geçtiği bir zeminde devam ettiriyor ve yazarın oluşturduğu duygusal atmosferin devamında etkileyici final ile son bulduruyor. Öykülerinde göze çarpan en belirgin ortak yön ise okuyucuyu tedirgin etmeyi başarıyor olmaları. 

Kitabımızın ikinci bölümü, günümüz dünyasında teknolojinin de etkisiyle anlatılmak isteneni en az kelime ile anlatma, okuru sonuca en çabuk biçimde götürme çabasının başarılı bir şekilde vücut bulduğuküçürek öykülerden oluşuyor. İkinci bölüm öykülerininsonunda okuyucuyu hayal dünyası ile baş başa bırakarak amacını başarıyla yerine getiriyor.

Uygar Atasoy, Post Öykü

İZDİHAM
izdiham 38. sayıya buradan ulaşabilirsiniz.


İzdiham’ın 38. Sayısı çıktı. Birbirinden genç ve usta kalemlerin yer aldığı bu sayıda Yıldız Tilbe’nin edebiyattan ve şiirden de bahsettiği röportajını okuyabilirsiniz.

 
Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Atakan Yavuz, Turan Karataş, Mehmet Narlı, Yasin Kara, Hakan Göksel, Seda Nur Bilici, Enes Aras, Burak Süme, Erhan Tuncer, Dilek Kartal,  İbrahim Varelci, Melda Zirek, Meltem Gülname Kaynar, Tuğçe Kaplan Şahin, Faruk Sarıkavak, Ecem Aktaş, Yunus Meşe ve daha birçok yazarın şiirlerine, denemelerine, hikayelerine ve incelemelerine rastlayacaksınız. Büyük keyif alarak okuyacağınız bu sayının kapağında müzik de var.
izdiham dergisinin 38. Sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın