Unutulmaz Replikler

 

Bazı filmler, bazı kareler.
Köpekler bizi, içimizde kemik olduğu için mi ısırırlar anne?
Korkuyorum Anne
hastayım sana
geçmiş olsun
Ağır Roman
insanların hayatlarını, birşeylerden vazgeçmeden değiştiremezsin..
-Kelebek Etkisi-
 konu duygular olduğunda büyük kahramanlar bile aptalca davranabilirler..
Kaplan
her gece kalbimi boşaltıyorum ama sabah yeniden doluyor..
İngiliz Hasta
şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.. nefes almaya devam edeceğim.. yarın yine güneş doğacak çünkü, ama zamanın neler getireceğini kestiremiyorum..
Cast Away
her yasak, kendi isyancısını yaratır..
Kağıt
güzellik beni ilgilendirmiyor, maystro.. zevk sahibi bir kadını yalnızca yetenek cezbeder.
Amadeus
sen hiç kalp gördün mü? kalp, bir delikanlı için üzeri kanla kaplı yumruk gibidir..
Daha Yaklaş
-yazarım sana..
-yazma.. o zaman bekliyor insan.. ee buraya çok az insan geliyor, çok insan gidiyor.. kalanda bekliyor, ama bazen çok uzun bekliyor.. yani, hani, mesala zannediyorsun ki, bir yoldan birisi gelecek, boş, uzun bir yol, devamlı ona bakıyorsun ve sonra kimse gelmiyor.. yazma, boşver..
-Vizontele Tuuba-
“buraya kadar her şey yolunda, buraya kadar her şey yolunda, buraya kadar her şey yolunda.” önemli olan düşüş değil, yere çarpıştır.
La Haine
 -Demek ben bir numaralı halk düşmanıyım? tamamen saçmalık bu. Ben rejimin, bankaların düşmanıyım. Evet, bu hem onlar hem de benim için doğru. Onlardan çalarım. İşte bu yüzden benden hoşlanmazlar. Oysa banka soyunca, kanunları çiğniyormuş gibi hissetmiyorum. En büyük hırsızdan çalıyorum.
l’instinct de mort
 ‘ben sadece iki kişiye güvenirim; biri benim, diğeri sen değilsin.’
Con Air
İZDİHAM

 

izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: