Unutulmaz Replikler

 

Bazı filmler, bazı kareler.
Köpekler bizi, içimizde kemik olduğu için mi ısırırlar anne?
Korkuyorum Anne
hastayım sana
geçmiş olsun
Ağır Roman
insanların hayatlarını, birşeylerden vazgeçmeden değiştiremezsin..
-Kelebek Etkisi-
 konu duygular olduğunda büyük kahramanlar bile aptalca davranabilirler..
Kaplan
her gece kalbimi boşaltıyorum ama sabah yeniden doluyor..
İngiliz Hasta
şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.. nefes almaya devam edeceğim.. yarın yine güneş doğacak çünkü, ama zamanın neler getireceğini kestiremiyorum..
Cast Away
her yasak, kendi isyancısını yaratır..
Kağıt
güzellik beni ilgilendirmiyor, maystro.. zevk sahibi bir kadını yalnızca yetenek cezbeder.
Amadeus
sen hiç kalp gördün mü? kalp, bir delikanlı için üzeri kanla kaplı yumruk gibidir..
Daha Yaklaş
-yazarım sana..
-yazma.. o zaman bekliyor insan.. ee buraya çok az insan geliyor, çok insan gidiyor.. kalanda bekliyor, ama bazen çok uzun bekliyor.. yani, hani, mesala zannediyorsun ki, bir yoldan birisi gelecek, boş, uzun bir yol, devamlı ona bakıyorsun ve sonra kimse gelmiyor.. yazma, boşver..
-Vizontele Tuuba-
“buraya kadar her şey yolunda, buraya kadar her şey yolunda, buraya kadar her şey yolunda.” önemli olan düşüş değil, yere çarpıştır.
La Haine
 -Demek ben bir numaralı halk düşmanıyım? tamamen saçmalık bu. Ben rejimin, bankaların düşmanıyım. Evet, bu hem onlar hem de benim için doğru. Onlardan çalarım. İşte bu yüzden benden hoşlanmazlar. Oysa banka soyunca, kanunları çiğniyormuş gibi hissetmiyorum. En büyük hırsızdan çalıyorum.
l’instinct de mort
 ‘ben sadece iki kişiye güvenirim; biri benim, diğeri sen değilsin.’
Con Air
İZDİHAM

 

İzdiham 27. Sayısına ulaştı. Bu sayıda Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Fatma Şengil Süzer, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Nurdal Durmuş, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Halil Kurbetoğlu, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, Ferhat Toka, Mücahide Orak, Mücahit Gündoğdu, Kevser Tekin, Elif Atasoy, Hatice Çay ve Yağız Gönüler yer alıyor. İzdiham hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham dergisinin 27. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: