Türkiye’nin Tek Çocuk Kitapları Fuarı Beykoz’da Başlıyor

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza nitelikli bir okuma kültürü kazandırmak hedefiyle İlke Ajans tarafından organize edilen tarafından 2015 yılından itibaren yapılmaya başlanan Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nın bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Beykoz Belediyesi tarafından geleceğe yapılan en önemli kültür yatırımlarından biri olarak değerlendirilen Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, İstanbul’un ve Türkiye’nin istikrarlı şekilde sürdürülen tek çocuk kitapları fuarı olarak biliniyor.

Onur Yazarı Mustafa Ruhi Şirin

Çocuk edebiyatı alanında değerli eserler veren Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin, bu seneki fuarın onur yazarı olarak 21 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek açılışta okuyucularla birlikte olacak. Fuara bu yıl da küçük kitap dostları için sevilen yazarların söyleşileri ilave edildi. Bu kapsamda 4. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’na söyleşi ve imza etkinlikleri için 100’e yakın değerli çocuk edebiyatı yazarı katılıyor.

Fuarın Teması “ Bir Hayalin Olsun “

Bu yılki teması “Bir hayalin olsun” olarak belirlenen fuarda, çocukların, öğrencilerin ve ziyaretçilerin 9 gün boyunca keyifle takip edecekleri 150’ye yakın etkinlik arasında, büyük hayaller kurarak insanlığın geleceğine yön vermiş tarihi karakterlerin (Hezarfen Ahmed Çelebi, Mimar Sinan, Uluğ Bey, Leonardo Da Vinci, Nikola Tesla, Neil Armstrong) canlandırılacağı tiyatral performans gösterileri, masalcı abla, Burak Abiyle Çocuk Şarkıları ve kukla gösterileri de bulunuyor.

Fuara 80 Yayınevi Katılıyor

21-29 Nisan 2018 tarihlerinde Beykoz sahilinde 2200 metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirilecek 4. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’na çocuk kitapları yayıncılığında öne çıkan Alfa Yayın Grubu, Doğan Egmont, Timaş Yayın Grubu, Can Çocuk, Nesil Yayınları, Altın Kitaplar, Beyaz Balina, Bilgi Yayınevi, Çamlıca Çocuk, Damla Yayınevi, Erdem Yayınları, Nar Çocuk, National Geographic Kids, Nesin Yayınları, Özyürek Yayınları, Tudem Yayın Grubu, Yakamoz Yayınları, Yumurcak Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Beyan Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Hayat Yayınları, Cezve Kitap, Arkadaş Yayınları, Odtü Çocuk, Boyut Yayınları, Semerkand Yayınları, Epsilon ve Çizmeli Kedi Yayınları’nın da aralarında bulunduğu 80 seçkin yayınevi/marka katılıyor.

21 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 11:00’de kapılarını açacak olan 4. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, 29 Nisan Pazar gününe kadar 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

İZDİHAM

izdiham 38. sayıya buradan ulaşabilirsiniz.


İzdiham’ın 38. Sayısı çıktı. Birbirinden genç ve usta kalemlerin yer aldığı bu sayıda Yıldız Tilbe’nin edebiyattan ve şiirden de bahsettiği röportajını okuyabilirsiniz.

 
Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Atakan Yavuz, Turan Karataş, Mehmet Narlı, Yasin Kara, Hakan Göksel, Seda Nur Bilici, Enes Aras, Burak Süme, Erhan Tuncer, Dilek Kartal,  İbrahim Varelci, Melda Zirek, Meltem Gülname Kaynar, Tuğçe Kaplan Şahin, Faruk Sarıkavak, Ecem Aktaş, Yunus Meşe ve daha birçok yazarın şiirlerine, denemelerine, hikayelerine ve incelemelerine rastlayacaksınız. Büyük keyif alarak okuyacağınız bu sayının kapağında müzik de var.
izdiham dergisinin 38. Sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın