Tarık Taş İstifa Etti

Tarık Taş’ı bilmeyeniniz yoktur. Çalacağım! nidalarıyla başkanlığa adaylığını koyduğundan beri tek bir kalem hırsızlık yapamamıştır. Üstelik Tarık Taş, çevresindekilere zaman zaman dürüst davranmış, içilen çay paralarını ödemeye teşebbüs etmişti.

Özellikle son aylarda (Haziran – Temmuz – Ağustos) Tarık Taş’ın enteresan bir biçemde doğru olmak için çabaladığını duymamız SKL Konseyinin moralini bozmuştu. Çünkü SKL, hırsızların, üçkağıtçıların, palavracıların oluşturduğu bir hareketti. Ve buna aykırı hareket etmesi, görevde kaldığı bir buçuk yıllık zaman zarfında dişe dokunur bir terbiyesizlik yapmaması Konseyimizin kendisini görevden almasında etkili oldu.

SKL Hareketi gibi son birkaç yılın en gözde toplumsal devinimin bir dakika ahlaklı olmasına gerçekten tahammülü yoktur ve olamaz. İşte bu nedenle daha kötü, daha terbiyesiz, daha hırsız olacağına söz veren Beyazıt Bestami yeni belediye başkan adayımız olmuştur.

Hayırlı olsun!

Beyazıt Bestami’nin göreve gelir gelmez söyledikleri aşağıdadır:

 

1. Ben Tarık Taş’tan daha yakışıklıyım.

2. Ben Tarık Taş’tan daha hırsızım. Tarık Taş gib insanlar asla ve asla yeterince dolandırıcı olamazlar. Çünkü onların mazisi benimki kadar asla lekeli olamaz.

3. Tarık Taş 0 – Ben 4

4. Üsküdar’ı soymak için geliştirdiğim projeleri sadece kendim bileceğim. İhale konusunda söz verdiğim insanlara tahammül edemesem de büyük soygunların ancak bir ekip işi olduğunun da farkındayım.

5. Üçü bir arada diyerek bize kahve içmemizi öğüt veren tüm reklamlar ahlaksızdır.

6. Hakan Göksel’in İslam’a göre 4 mezhep konusunda söylediklerini asla ciddiye almayacağım. Çünkü Hakan Göksel gibiler kötü yola düşecek cesarete ömürleri boyunca asla sahip olamayacaklardır.

7. Abdullah Gül’ün suçu yoktur.

8. Çeyiz sandıklarına konan altınlar her zaman hayallerimi süslemiştir.

9. Ben Tarık Taş’tan daha yakışıklıyım.

10. Şairler asla kimseyi aramazlar. Herkes onları arar.

11. Mecidiyeköy’den ettiğimiz nefretin sonu asla gelmeyecektir.

12. Soyulacak bir kent, kasaba varsa en önce ben orada olacağım.

13. Google bir kopya ürünü olmaktan acilen çıkarılacaktır.

14. Kitaplarını imzalamak için imza günü düzenlemek isteyen yazarlara, şairlere yeni alternatifler sunmayı düşünüyoruz.

a. Sünnet fotoğraflarını imzalama

b. İlkokul defterlerini imzalama

c. Kaşık, çatal ve bıçak takımlarını imzalama. (Bunu bana öğüt veren Aydoğan K’dır)

15. Komşularının ayakkabılarını çalan kişiler belediye başkanlığım görevinde imtihansız işe başlayabileceklerdir.

16. İbrahim Sadri’den iyi kurtulduk. Yaşar Alptekin’i bu sene ramazanda ekranlarda görememek beni ve ailemi ziyadesiyle mutlu etti.

17. Zorunlu aşk uygulamasına benim dönemimde geçilecektir.

18. Suavi Kemal Yazgıç’ın gözlüklerinin acilen değiştirilmesi gerekmektedir.

19. Tarık Taş’tan daha yakışıklıyım.

20. Yok

Beyazıt Bestami’nin daha başarılı olacağına inancımız sürmektedir.

SKL Hareketi

Ya Bizim Efkarımız Ne Olacak?

İzdiham'ın 37. sayısında Rainer Maria Rilke'nin vasiyetnamesi Sema Peltek'in çevirisiyle Tükçe'de ilk kez İzdiham'da yayımlanıyor. Müslüm Gürses’i kapağına taşıyan İzdiham Dergi’nin Ekim-Kasım sayısı; Meltem Gülname Kaynar’ın hazırladığı İzdiham Maarif Takvimi’yle başlıyor. Rilke’nin Vasiyetnamesi ilk kez Sema Peltek'in çevirisiyle Türkçe yayımlanırken Gökhan Özcan’ın kendine has bir tarzda yazdığı yazısıyla devam eden bu sayıda Gerard de Merval’in morg kaydına yer veriliyor. Erhan Tuncer köşesinde Yeşilçam Şiirlerinden oluşan bir yazı dizisine başlarken; birbirinden farklı üsluplarıyla dikkat çeken ve bu sayıda yer alan yazarlar: Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Faruk Aksoy, Furkan Güngör, Güray Süngü, Hakan Göksel, İbrahim Varelci, Melda Zirek, Muhammed Güleroğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Seda Nur Bilici, Talip Kurşun, Tuğba Karademir, Turan Karataş, Yasin Kara. Şiirleriyle: Bülent Parlak, Abdülhamit Güler, yer alırken; öyküleriyle: Arzu Özdemir, Emine Şimşek, Zeynep Kahraman Füzün; masalıyla: Meryem Ermeydan yer alıyor. Filmler ve Replikler köşesini Berat Karataş hazırladı. Etibar Hesenzade Şehriyar'ın biyografisini yazdığı, Arzu Özdemir'in de bir şiirini çevirdiği dergide: Enes Aras, Mercedes Kadir’i; Ferhat Toka, Cahit Zarifoğlu’nu; Özer Turan, Bakunin’i; Yunus Meşe, Kadı Burhanettin’i anlatıyor. Röportajlarda; Beyazıt Bestami dolarla, Hacı Ahmed Eriş oto tamircileriyle, Mustafa Toprak Ahmet Hamdi Tanpınar ile konuştu. izdiham dergisinin 37. sayısına BURADAN ulaşabilirsiniz.    

Bir Cevap Yazın