Sultanbeyli Kitap Fuarı Bugün Başlıyor

İzdiham olarak biz de Sultanbeyli Kitap Fuarı’nda olacağız.

İlke Ajans tarafından organize edilen Sultanbeyli Kitap Fuarı 30 Eylül Cumartesi günü kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen 3’üncü Sultanbeyli Kitap Fuarı yine dopdolu etkinliklerle başlıyor. Bu sene üçüncüsü düzenlenecek fuara birbirinden değerli yazarlar imza günleriyle ve söyleşileriyle damga vuracak. Yaklaşık 150 yazarın imza günleri ve söyleşileriyle katılacağı kitap fuarının bu seneki onur yazarı Şule Yüksel Şenler olacak. Şenler’in fuar açılış konuşması ise 30 Eylül Cumartesi günü saat 13.00’da gerçekleşecek.

30 Eylül ile 8 Ekim günleri arası ziyaretçilerini ağırlayacak fuarda kitapseverler adeta bir kültür şöleni yaşayacak. Kültürseverler 3’üncü Sultanbeyli Kitap Fuarı’nı saat 10.00 ile 20.00 arası ziyaret edebilecek. Her gün farkı konularla ilgili söyleşiler ve yüzlerce yazarın imza günleriyle Sultanbeyli kitaba doyacak.

Türkiye’nin önde gelen yaklaşık 100 yayınevinin hazır bulunacağı fuarın bu yılki teması ise “Kudüs” olarak belirlendi.
Sultanbeyli Kent Meydanı’nda gerçekleşecek olan kitap fuarının ulaşımı ise şu şekilde; “TEM’den özel araçla gelen ziyaretçiler Sultanbeyli çıkışını kullanıp ilçe merkezine doğru devam etmeliler. Ümraniye tarafından toplu taşıma ile gelecek ziyaretçiler E18 – 131C – 131 numaralı otobüsleri kullanabilirler. Üsküdar tarafından toplu taşıma ile gelecek ziyaretçiler 11ÜS ve 18Ü numaralı otobüsleri kullanabilirler. Kartal tarafından toplu taşıma ile gelecek ziyaretçiler 132P – 132Z – 132C numaralı otobüsleri kullanabilirler. Pendik tarafından toplu taşıma ile gelecek ziyaretçiler 132 P ve 132V numaralı otobüsleri kullanabilirler.”

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

İzdiham'ın 37. sayısında Rainer Maria Rilke'nin vasiyetnamesi Sema Peltek'in çevirisiyle Tükçe'de ilk kez İzdiham'da yayımlanıyor. Müslüm Gürses’i kapağına taşıyan İzdiham Dergi’nin Ekim-Kasım sayısı; Meltem Gülname Kaynar’ın hazırladığı İzdiham Maarif Takvimi’yle başlıyor. Rilke’nin Vasiyetnamesi ilk kez Sema Peltek'in çevirisiyle Türkçe yayımlanırken Gökhan Özcan’ın kendine has bir tarzda yazdığı yazısıyla devam eden bu sayıda Gerard de Merval’in morg kaydına yer veriliyor. Erhan Tuncer köşesinde Yeşilçam Şiirlerinden oluşan bir yazı dizisine başlarken; birbirinden farklı üsluplarıyla dikkat çeken ve bu sayıda yer alan yazarlar: Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Faruk Aksoy, Furkan Güngör, Güray Süngü, Hakan Göksel, İbrahim Varelci, Melda Zirek, Muhammed Güleroğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Seda Nur Bilici, Talip Kurşun, Tuğba Karademir, Turan Karataş, Yasin Kara. Şiirleriyle: Bülent Parlak, Abdülhamit Güler, yer alırken; öyküleriyle: Arzu Özdemir, Emine Şimşek, Zeynep Kahraman Füzün; masalıyla: Meryem Ermeydan yer alıyor. Filmler ve Replikler köşesini Berat Karataş hazırladı. Etibar Hesenzade Şehriyar'ın biyografisini yazdığı, Arzu Özdemir'in de bir şiirini çevirdiği dergide: Enes Aras, Mercedes Kadir’i; Ferhat Toka, Cahit Zarifoğlu’nu; Özer Turan, Bakunin’i; Yunus Meşe, Kadı Burhanettin’i anlatıyor. Röportajlarda; Beyazıt Bestami dolarla, Hacı Ahmed Eriş oto tamircileriyle, Mustafa Toprak Ahmet Hamdi Tanpınar ile konuştu. izdiham dergisinin 37. sayısına BURADAN ulaşabilirsiniz.    

Bir Cevap Yazın