SKL Hareketi Melemen Yaptı Sokakta

SKL Hareketi melemen yapınca sokakta kediler başımıza üşüştü.

 

SKL Hareketi geçtiğimiz cumartesi (6 Ağustos 2011) günü iftarı sokakta açtı. Çok da güzel açtı.

 

Tarık Taş’ın piknik tüpünü öğlen saatlerinde hazırlamasıyla başlayan eylem SKL Hareketi’nin en başarılı eylemlerinden biri olarak tarihe geçti. Genelde kimsenin iştirak etmediği SKL Hareketi’nin eylemleri bilindiği gibi çok başarısız geçer. Bu kez herkesi şaşırtan bir gelişme oldu ve 16 kişi katıldı. Bunda melemenin payı olduğu konusunda uzmanlar birleşiyor.

 

Piknik tüpünü haberde mavi renkli koymamıza rağmen gri renkli piknik tüpünün gelmesi eylemin hayal kırıklıklarından biri oldu. Kimsenin farketmediği bu küçük ayrıntı yüzünden yanımıza yaklaşan kediler çok da balta vurmadı iftar sofrasına.

 

A. Suat Alkaya, Şoreç Oruç, Yavuz Türk, Mustafa Akar, Cihat Duman, Rıdvan Ünal, Beyazıt Bestami, Bülent Parlak, Hakan Göksel, İkbal Akın, Özgür Karaarslan, Ahmet Siyami Çügen, Ali Çakmak, Burak, Tarık Taş, Ali Deniz, Sus Dergisi editörünün bizzat, Aykut Ertuğrul’un ise telefonla katıldığı iftarda birbirinden iyi dedikodular eksik olmadı. Melemenin yanı sıra su ve çayın tüketildiği iftarda ramazan pidesinin kapışılmasında açların büyük katkısı oldu.

 

Saat 24.00’e kadar devam eden iftar sohbetinde kumar oynanmadı, zenginler aşağılanmadı, güvercinlere sapanla taş atılmadı. Çünkü hepimizde kimseye söyleyemediğimiz gizli bir hüzün vardı.

 

Fotoğraf makinasının getirlmediği ve kadınların kabul edilmediği melemen eyleminde içinden dua edenler de vardı. Ama aşka dua ettiler.

 

 

 

SKL Hareketi

Ya Bizim Efkarımız Ne Olacak?

 

İzdiham 28 Çıktı. İzdiham 28. Sayısında da yine herkesten farklı, her şeyden özgün, her şeyden daha şiir. 28. Sayı ile İzdiham yepyeni bir yolculuğa daha başladı.  Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Bekir Şamil Potur, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Alper Çeker, Yunus Meşe, Emine Şimşek, Ferhat Toka, Bilge Çiğe, Mücahit Gündoğdu, Sema Evin, Meltem Gülname Kaynar,  Hatice Çay ve Yağız Gönüler hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham 28. Sayıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: