Onur Korkmaz, Mektuplar

                                                                                                                                                                             xx/xx/2016

sevgili ilayda

Bu yazıyı bir mektup olarak düşündüm ancak postacı ortalarda yok.

Daha önce hiç mektup yazmamıştım, almadım da. Bizim çağımızda bu bir eksiklik değil. Ve çağ, evet bizim çağımız, ikimizin, yani hem senin aynı anda da benim olan çağ. Eğer sen de bunu bir mektup olarak kabul edersen sanırım bu yazdığım ilk mektup olacak. Lütfen et.

Bu yazıyı bir mektup olarak kabul edersen bile; bu, birisine gönderdiğim ilk mektup olmayacak. Bilmek; belki ne hakkın, ne isteğin. Umursadığından değil ama postacı yüzünden değil. Lafı açılmışken, günün birinde Liverpool şehrinden şu an hiçbir insanın bilmediği bir adrese ve iyi bildiğim bir isme o mektubu postalayacağım. İşte onun göndereceğim ilk mektup olmasını planlıyorum. Planlarımızı hayata geçirdiğimizde mutlu olmalı mıyız peki; yoksa sadece hayaller için mi böyle bu? Öyleyse mutlu olmak için hiç şansım yok ve ne şanslıyım ki istemiyorum da.

Eğer istersen bu yüzden benim adıma sevinebilirsin. Bu arada bu mektubu da bir prova gibi düşünmeni istemem. Bu da kendi çapında bir mektuptur. Diğer mektubu çoktan yazdım bile, bundan önce, sadece kâğıda dökmedim henüz. Düşünce formunda aklımda duruyor ve her yere benimle birlikte geliyor. Her yere benimle birlikte gelmesinin sebebi, fikirlerin kurşun geçirmemesiyle aynı.

Bu sebep; onu benden bir parça yapmaz ama onu benimle aynı olana göndereceğim, Liverpool şehrinden ve mümkün olursa da Albert Dock civarından. Bu mektubu ise şimdi yazıyorum; işte tam şu anda 05:13’de. Tarihi ise sadece sana söylerim. Eğer sorarsan. O mektubun ilanı diye de değil sana yazıyorum bunu. Sana neden bir mektup yazdığım sorusunun cevabı ne yazık ki bende de yok. Muhtemelen biraz can sıkıntısıyla tepkimeye girince hani şu ısrar edebilmedeki marifetimi merak edip, neden diye sorduğun zaman sana cevap olarak verdiğim durum var ya işte o; velhasıl kelam sıkıntıyla tepkimeye girince bu durum, nur topu gibi bir mektubun oldu.  Bu yalandı ama ben sana yalan söylemem. Enes istedi; dedi ki: Bir mektup yazsana benim Almıla’ya yazdığım gibi. ‘’Bana özen’’ dedi; ‘’beni taklit et de her yerde söyleyeyim, havam olsun’’. Enes’i mi kıracağım. Yazdım gitti. Bu arada beni bütün sosyal mecra, mecmua ve mec bilmem neylerden engellemene bayılıyorum. İyi ki varsın

allahaısmarladık
onur

Onur Korkmaz

İZDİHAM

izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: