Nur Ener, İzdiham’ı da popüler sandım

Merhaba,

Bugüne kadar popüler olan her şeye direndim, korktum ve kaçtım hatta… İzdiham kafe İstanbul’dayken önüne çok kez geldim, fırından taze bir ekmek alıp onu yiye yiye geri döndüm. Sona duydum ki gitmişsiniz galiba, fırıncı söyledi.

İzdiham’ı da popüler sandım… Elime almadım, arada bir kaç tıkla sitede gezdim. Tadı damağımda kalsa da irademi kullandım direndim.

Yakın zamanda bir anlık boşluğum ile İzdiham’ı da aldım kitapçıdan çıkarken aceleyle. Keyifle, acıyla, umutla okudum. En sevdiğim çikolatanın hemencecik bitmesi gibi bitti dergi de.

Beklediğimi bulamasaydım sayfalarca eleştirici yazısı yazacaktım size belki. Teşekkür etme kültüründen fazlaca uzaklaştığımızı fark ettim bu sırada. Eleştirmeyi iyi bilen bizler teşekkür etmeyi unutmuşuz…

Emeğinize sağlık, mis gibi bir dergi olmuş. Yeni sayıyı merakla ve heyecanla bekliyorum. Hemen bitmesin diye de yavaş yavaş okuyacağım bu kez.

Emeği geçen herkese selamlar..

Nur Ener

İZDİHAM

İzdiham 28 Çıktı. İzdiham 28. Sayısında da yine herkesten farklı, her şeyden özgün, her şeyden daha şiir. 28. Sayı ile İzdiham yepyeni bir yolculuğa daha başladı.  Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Bekir Şamil Potur, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Alper Çeker, Yunus Meşe, Emine Şimşek, Ferhat Toka, Bilge Çiğe, Mücahit Gündoğdu, Sema Evin, Meltem Gülname Kaynar,  Hatice Çay ve Yağız Gönüler hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham 28. Sayıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: