Nur Ener, İzdiham’ı da popüler sandım

Merhaba,

Bugüne kadar popüler olan her şeye direndim, korktum ve kaçtım hatta… İzdiham kafe İstanbul’dayken önüne çok kez geldim, fırından taze bir ekmek alıp onu yiye yiye geri döndüm. Sona duydum ki gitmişsiniz galiba, fırıncı söyledi.

İzdiham’ı da popüler sandım… Elime almadım, arada bir kaç tıkla sitede gezdim. Tadı damağımda kalsa da irademi kullandım direndim.

Yakın zamanda bir anlık boşluğum ile İzdiham’ı da aldım kitapçıdan çıkarken aceleyle. Keyifle, acıyla, umutla okudum. En sevdiğim çikolatanın hemencecik bitmesi gibi bitti dergi de.

Beklediğimi bulamasaydım sayfalarca eleştirici yazısı yazacaktım size belki. Teşekkür etme kültüründen fazlaca uzaklaştığımızı fark ettim bu sırada. Eleştirmeyi iyi bilen bizler teşekkür etmeyi unutmuşuz…

Emeğinize sağlık, mis gibi bir dergi olmuş. Yeni sayıyı merakla ve heyecanla bekliyorum. Hemen bitmesin diye de yavaş yavaş okuyacağım bu kez.

Emeği geçen herkese selamlar..

Nur Ener

İZDİHAM

izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: