Medya Akademisi

 

Genç Dergi ve İstanbul Gelişim Akademisi işbirliği ile hazırlanan 4.Medya Akademisi kayıtları başladı.

 

 

Medya sektörünü yakından tanımak isteyenlerin uzmanlaşmalarına yardımcı olmak ve yeni iş fırsatları oluşturmak amacı ile yola çıkıldı. Bu program medyada yer almak, medyacı olmak ya da medyaya ilişkin derli toplu bir kanaat sahibi olmak isteyenler için göz açıcı ve cesaretlendirici bir ortam sağlayacak. Toplam 5 hafta sürecek Medya Akademisi’ne medyayı profesyonel olarak tanımak, bu alanla yakından ilgilenen u alanda çalışmak isteyen ve eğitimini almak isteyen herkes başvurabilecek.

 

29 Haziran’da başlayacak eğitim programı Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, saat 10.00 ile 16.00 arasında Çamlıca Sabahattin Zaim Merkezi’nde iki oturum şeklinde gerçekleşecek. Eğitimlerde Türkiye’nin önde gelen gazetecileri, köşe yazarları, medya yöneticileri ders verecek.

 

 

USTALAR GENÇLERLE BULUŞACAK

 

 

Medya dünyasına ilgisi ve merakı olan medyadaki değişimi anlamak, haberciliğin temellerini kavramak, gazete, televizyon ve internet yayıncılığının işleyişini öğrenmek, yeni medya araçlarını tanımak ve basın özgürlüğü ile medya etiği konularında bilgilenmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat. Programa katılan katılımcılara ayrıca sertifika verilecek.

 

 

Medya sektörüne eleman da kazandırmayı hedefleyen bu program Uzman ve ustalar tarafından verilen seminerlerle atölye çalışmalarından oluşan GENÇ Medya Akademisi medyaya ilişkin yerleşik algıları bir nebze değiştirebilecek bir gayret ortaya koyabilirse görevini yapmış sayılacak.

 

 

Programa katılmak isteyenlerin özgeçmiş ve neden bu programa katılmak istediklerine dair bir yazı ile başvurmaları gerekmektedir.

 

 

 

5 Haftalık Kurs Ücreti: 150 TL.

 

Son Başvuru Tarihi: 25 Haziran 2011

 

Ön Kayıt için: Gülfem Hatun Mah. Aziz Mahmut Sok. No:5/3 Tel: 0216-492 69 29

 

gencdergiakademi@gmail.com

 

www.gencakademisi.com

 

Programda Ders Verecek İsimler:

 

Ahmet Taşgetiren(Bugün), Akif Emre( Dünya Bülteni- Yenişafak), Ali Ural( Yazar),Arzu Cihangir( Sosyal Medya Uzmanı),Aslıhan Eker (Yönetmen), Aysun Ellidokuzoğlu,  Ayşe Böhürler( Yeni Şafak), Ayşe Karaköse(), Betül Bozdoğan(Tvnet), Edibe Sözen(Yazar), Emeti Saruhan( Yenişafak Pazar), Emine Eroğlu(Timaş), Fatma Barbarosoğlu(Yeni Şafak), Gaye Somuncu(Çalık Holding Kurumsal İletişim Müdürü), Gülizar Baki(Zaman), Gülsüm Kavuncu, Halime Kökçe(Star),Hanım Büşra Erdal(Zaman), İsmihan Şimşek(Basın Danışmanı), Leyla İpekçi(Taraf ), Melek Arslanbenzer( Fayrap), Melike Günyüz( Erdem Yayınları), Merve Akbaş(Gerçek Hayat),Meryem Akbal( Yumurcak Tv), Necla Saydam( Kadınnews), Saniye Öztürk(Burç Fm), Saray Süt(Cihan Ajans), Semanur Sönmez Yaman (Kanal 7),Ülkü Akagündüz ( Aksiyon), Ahmet Turan Alkan (Zaman)

 

 

İzdiham 28 Çıktı. İzdiham 28. Sayısında da yine herkesten farklı, her şeyden özgün, her şeyden daha şiir. 28. Sayı ile İzdiham yepyeni bir yolculuğa daha başladı.  Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Bekir Şamil Potur, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Alper Çeker, Yunus Meşe, Emine Şimşek, Ferhat Toka, Bilge Çiğe, Mücahit Gündoğdu, Sema Evin, Meltem Gülname Kaynar,  Hatice Çay ve Yağız Gönüler hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham 28. Sayıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: