İzdiham Geleceğin Mimarları; Çocuklara Sordu

İzdiham çocuklara sordu: Siz de Kendi Filminizi Çekseniz…

 

İşte Geleceğin Filmleri…

-Metin, çocukların yazdığı gibi aktarılmıştır-

“Fani Dünya Fazla Kalmayacağım”

Benim senaryom; insanın iyi bir yaşam için feda ettikleri.
Rumuz: B

“Hayatımızdaki Asıl Gerçeklik”

Konu: Bir çocuğun hayatı hakkında bu film. Çocuk okula gidiyor, yazılılarına çalışmıyor. Yani tembel ama bir arkadaş ediniyor. Onunla beraber dostluğu, paylaşmayı öğreniyor. Ve değişik maceralar yaşıyorlar.

Rumuz: C

“Kaydın Bana Kaydı”

İki ışınlanma kapısı var. Bir adam ışınlanma kapısından geçerken diğer ışınlanma kapısı infilak eder ve adam başka bir boyuta geçer. Orada Recep İvedik ordusunu görür. Sonra kendisinin de vücudunun yarısı Recep İvedik’e dönüşür.

Rumuz:H

“Yok Oluş”

Ben olsaydım bir uzay boşluğunda savaş olurdu konum. Bu savaş yapılırken bir kapı olurdu. Yanlışlıkla o kapıda neler olduğunu merak edip giren, bir robot olarak yaşıyor. Bir kişinin emrinde. Bu uzayda her şey ters yönde gidiyor. İşte böyle bir hayat…Sonra bir kişi dünyaya hakim oluyor. Ardından bütün her şey yok oluyor.

Rumuz: R

“Ağlarsa Anam Ağlar, Gerisi Yalan Ağlar”

Türü: duygusal-komedi

Filmde on üç yaşındaki bir erkek çocuk kırtasiyeden kalem alırken orayı bir deste adam basıyor. O çocuk korkuyor, bir yere saklanıyor ve olan ondan sonra oluyor. Kafasına maket bıçağı düşüp ölüyor.
Rumuz:A

“Hayatımız Film”

Ben olsam, çok çalışan bir çocuğun en sonunda istediği yere ulaşması olurdu. Diyelim bu çocuk çok çalışır ama bir türlü bir şeyler başaramaz. Daha sonra ise istediği her şeye ulaşır. Ama bu çocuk bunları yaşarken en büyük dileği de hayatının filme dönüştürülmesidir. Oysaki o bilmeden annesi ve babası onu kameraya çekerek hayatını filme dönüştürüyordur. Bu film tamamlandığında bunu bir yere saklarlar. Bir gün çocuk büyüyüp istediği gibi uzaya çıktıktan sonra arkadaşı bu filmi görür ve yayınlar. Çünkü arkadaşı bir kanalda çalışıyordur. Bu çocuk da çok duygulanır. Ve devam eder.

Rumuz:G

“Biz de O Yollardan Geçtik”

Öğretmenlerimin öğrenci olduğu zamanı çekmek isterdim.

Rumuz:E

“Fakir Hayat”

Evsiz ve yemeksiz bir ailenin hayatın acımasız yüzünü görmesiyle başlar. O fakir ailenin hayattaki zorlukları ve çocuğunun kanserle savaşmasını anlatıyor bu film.

The End

Rumuz: A

 

 

( Bu görüşme yedinci sınıf öğrencileriyla yapılmıştır )

 

İzdiham

 

 

 

 

 

İzdiham 28 Çıktı. İzdiham 28. Sayısında da yine herkesten farklı, her şeyden özgün, her şeyden daha şiir. 28. Sayı ile İzdiham yepyeni bir yolculuğa daha başladı.  Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Bekir Şamil Potur, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Alper Çeker, Yunus Meşe, Emine Şimşek, Ferhat Toka, Bilge Çiğe, Mücahit Gündoğdu, Sema Evin, Meltem Gülname Kaynar,  Hatice Çay ve Yağız Gönüler hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham 28. Sayıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: