İzdiham 25 çıktı, Melek Rada düşüncelerini yazdı

Birkaç şey söylemek istiyorum. Söyleyeceklerimin ne kadar uzun olacağını kestiremiyorum. Kısa bir yazı da olabilir. Eğer çok uzun yazarsam ve sizler yazdıklarımı okursanız şimdiden teşekkür ederim. Fotoğraftan da anlayacağınız üzere söyleyeceklerim İzdiham ile ilgili.

Yeni sayı için (elimden geldiği kadar) övgüler yağdırmak istiyorum. Yalnız bütün bunları İzdiham’ı çok sevdiğim için yazmayacağım (ki gerçekten çok seviyorum ama konumuz başka). Bu sayı övgüyü gerçekten çok hakettiği için yazacağım. Birçok kişinin bildiği gibi hep İzdiham’dan paylaşımlar yapıyorum. “Alın, okuyun, okutun” diyorum. Belki merak edip aldınız, belki de almadınız. Bilemiyorum. Alıp almamak sizin tercihiniz. Kimseyi zorlayamam. Neyse, sadede geleyim.

Derginin kapağını gördüğümde hayran kaldım. Bence muhteşem bir kapak olmuş. Birçok dergi olaylardan sonra derginin kapağını o geceye ithafen yaptı ama içeriğe gelince pek parlak bir şey göremedim (bana göre).

Diğer dergileri kötülemek için söylemiyorum. Sadece İzdiham’ın yeni sayısının muhteşem olduğunu açıklamak istiyorum. Dergide yer alan yazılar, öyküler, şiirler sizi ağlatacak derecede güzel. Şu kişinin yazısı ya da şu kişinin öyküsü muhteşemdi, diyemem çünkü dergideki her cümlenin dönüp tekrar okunulması gerek. Derginin yeni sayısı hakkında söylemek istediklerimi tam olarak yansıtamıyorum. Kısaca şunları söyleyeyim.

Daha önce dergiyi alıp okumamış olabilirsiniz. Buna karışamam. Sizi zorlayamam. Bu sayıyı kesinlikle herkes alıp okumalı ve evinin en güzel köşesinde saklayıp ilerde çoluğuna çocuğuna okutmalı, gelecek nesillere ulaştırmalı. Günün birinde evlendiğinizde ve oğlunuz/kızınız size “15 temmuzda ne oldu?” diye sorarsa dergiyi çocuğunuza okutun. Son olarak: bu sayıda emeği geçen herkesin ellerine yüreklerine sağlık, diyorum.

 

 

Melek Rada, Kosova

İZDİHAM

 

izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: