İtibar Aralık Sayısı Çıktı

İtibar Aralık Sayısı Çıktı

 

 

 

 İtibar Dergisi çıktı. 

 

 

Ekim sayısıyla girdiği ikinci döneminde içeriğini ve kadrosunu daha da güçlendiren İtibar’ın Aralık sayısı yine zengin bir içerik
le raflardaki yerini aldı.

İtibar’ın Aralık sayısının kapağında Nazan Bekiroğlu ve Abdullah Harmancı ile yapılan söyleşiler duyuruluyor. Bekiroğlu’yla yeni romanı Nar Ağacı’ndan hareketle yapılan ve “Kumaşım Şiirden Örülü Ama Elbisem Nesir” başlığını taşıyan söyleşi yazarın edebiyata bakışını kapsayıcı bir şekilde metne döküyor. “Yazmak Bizim İçin Vazgeçilmez Bir Şey Olduğu İçin Yazıyoruz” başlıklı Harmancı söyleşisinde ise öykü cephesinin geniş bir fotoğrafı çekiliyor ve yazarın son kitabı Seni Ne İhtiyarlattı? da dahil birçok konuya değiniliyor.
Derginin bu sayısı da şiir ağırlıklı bir içerikle hazırlanmış. Farklı kuşak ve şiir görüşlerine mensup yirminin üstünde şairin şiirlerine yer veriliyor bu ay dergide. Süleyman Çobanoğlu, Hüseyin Atlansoy, Cevdet Karal, Levent Dalar, Furkan Çalışkan, Ahmet Edip Başaran, Said Yavuz, Cafer Keklikçi, Murat Küçükçifci, Tuba Kaplan, Fatma Şengil Süzer, İbrahim Tenekeci, Dilek Kartal, Orhan Özekinci, İlker Nuri Öztürk, İbrahim Sarışın, Soner Karakuş, Gonca Özmen, Mehmet Tepe, İbrahim Gökburun, Gökhan Ergür, Nadir Aşçı, Adem Turan ve Ali Emre, İtibar’ın Aralık sayısına şiirleriyle katılan şairler. Dylan Thomas’ın “Gerçeğin Bu Yakası” şiiri ise Işık Yanar’ın tercümesiyle okura sunuluyor.
Bu sayının öyküleri Cemal Şakar, Mihriban İnan Karatepe, Müzeyyen Çelik, Görkem Evci ve Kâmil Yeşil imzalarını taşıyor.
İtibar’ın Aralık sayısının düzyazı sayfaları Berat Demirci’nin “Köpekler ve İnsanlar” başlıklı denemesiyle açılıyor. Bunu, Hüsrev Hatemi ve Mustafa Akar’ın yazıları izliyor. Mustafa Ruhi Şirin “Paris Günlükleri”yle, Cahit Zarifoğlu “Aslan ile Eşek” oyunuyla bu ay İtibar’da. Lütfi Bergen, Ercan Yıldırım, Murat Erol ve Kâmil Yeşil ise fikriyat yazılarıyla dergiye katılıyorlar. Abdullah Harmancı öykü yazılarını “Öykü Günlüğü” üstbaşlığı altında sürdürüyor. Tarık Tufan ise öykü tadındaki günlük notlarıyla geçen ay olduğu gibi bu ay da İtibar’da.

İtibar’ın Aralık sayısında edebiyat ve düşünce yazılarının yanı sıra sinema, fotoğraf ve kitap değini yazıları da yer alıyor. Nadir Aşçı “Sinema Diliyle Uzun Hikâye”, Ali Görkem Userin “Fotoğraf Üzerine Düşünceler II”, Suavi Kemal Yazgıç “Sıfır İroni”, Soner Karakuş ise “Kaf ve Rengi” yazılarıyla dergideler.

 

 
İzdiham
 

 

 

İzdiham 28 Çıktı. İzdiham 28. Sayısında da yine herkesten farklı, her şeyden özgün, her şeyden daha şiir. 28. Sayı ile İzdiham yepyeni bir yolculuğa daha başladı.  Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Bekir Şamil Potur, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Alper Çeker, Yunus Meşe, Emine Şimşek, Ferhat Toka, Bilge Çiğe, Mücahit Gündoğdu, Sema Evin, Meltem Gülname Kaynar,  Hatice Çay ve Yağız Gönüler hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham 28. Sayıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: