İhtiyarlar Sahaya İniyor

Uzun süreden beri heyecan eksikliği çok derinden hissedilen yeryüzünün can sıkıcı hareketsizliğine ilaç olacak bomba gibi bir dergi daha ateşleniyor! Bugüne kadar bırakın edebiyat dergilerini, haftalık haber dergileri ve ulusal gazetelerde bile böyle bir yazar kadrosunu bir arada görmek mümkün olmamıştı. Dünyada çok az yayın organına nasip olacak bu fiyakalı kadronun yalnızca bir bardak çay hatırına bir araya geldiğini de unutmamak gerekir!

Hey gidi modern dünya orada mısın? İşte Ankara’nın Los Galacticos’u!

Takım kaptanı: Albay,

Teknik direktör; İbrahim ÇOLAK, yardımcısı ise Fatih MUTLU.

Kale: Alper Gencer

Geri dörtlü: Ebubekir Kurban, İlhami Atmaca, Sadık Battal, Neşe Kutlutaş

Orta Saha;(10 numara)Gökhan Özcan, Murat Zelan, Ümmühan Atak, İbrahim Kiras

İleri uç: Hakan Albayrak-Bülent Akyürek.

Kadronun sayılan bu isimler dışında yoğun bir forma trafiğine sahne olduğu ve tatlı bir rekabetin de yaşandığı kulağımıza gelen ilk haberler. Ayrıca yedek kulübesinin bile altın değerinde olduğu ve yedekler arasında ülkemizin namlı dergilerinin yayın yönetmenlerinin bile bulunduğu kulislerde heyecan ve hararetle konuşulan konular arasında.

Öte yandan İstanbul kulüplerinin peşinden koştuğu genç yıldız Murat Menteş’in transferi için yapılan görüşmeler de mutlu sona yaklaşıldığı öğrenildi. Her şey bir kenara; seyirciler paha biçilmez, Rüya takım ilk resmi maçları için Ataş sokaktaki tesislerinde günde çift muhabbet ve duble çayla çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bu kadronun alamayacağı bir maç var mı? Sınırlı sayıda basılacak, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak, ‘bombalı pankart’ etkisi yapacak İHTİYAR’I kaçırmayın!!!

Çünkü insan her halükarda seçer!

 

 

İzdiham

 

 

 

izdiham 38. sayıya buradan ulaşabilirsiniz.


İzdiham’ın 38. Sayısı çıktı. Birbirinden genç ve usta kalemlerin yer aldığı bu sayıda Yıldız Tilbe’nin edebiyattan ve şiirden de bahsettiği röportajını okuyabilirsiniz.

 
Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Atakan Yavuz, Turan Karataş, Mehmet Narlı, Yasin Kara, Hakan Göksel, Seda Nur Bilici, Enes Aras, Burak Süme, Erhan Tuncer, Dilek Kartal,  İbrahim Varelci, Melda Zirek, Meltem Gülname Kaynar, Tuğçe Kaplan Şahin, Faruk Sarıkavak, Ecem Aktaş, Yunus Meşe ve daha birçok yazarın şiirlerine, denemelerine, hikayelerine ve incelemelerine rastlayacaksınız. Büyük keyif alarak okuyacağınız bu sayının kapağında müzik de var.
izdiham dergisinin 38. Sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın