Hayalimizdeki Ülke

 

Hayalimizdeki ülkede herkes aşırı mutlu.

1. Başbakan, Haydar Baş – Gerek Milli Ekonomi Modeli gerekse Amerika Almanya Çin ve Mançurya ya yaptığı çıkışlarla gönlümüze taht kuran Haydar Baş, 7 milyarlık şu dünyada o koltuğu hak eden tek kişidir.

 

2. Diyanet İşleri Başkanı, Adnan Oktar:  Hocamız maşaallah güncel sorunlara verdiği akılcı çözümlerle bizim hem bu dünyamızı hem ahiretimizi kurtaracak inşaallah.

 

3. Kültür Bakanı, Acun Ilıcalı: Bu bakanlık çok çekişmeli geçti, adayların özgeçmişleri ve sanata verdikleri değer göz önüne alındığında Acun Ilıcalı, geçmişte gezdiği ülkelerden edindiği tecrübelerle ve günümüzde ülkemize değer üzerine değer katan programıyla bir adım öne çıkmasını bildi.

 

4. Spor Bakanlığı, Yıldırım Demirören: Önce Beşiktaş’ımızı üç kuruşa muhtaç eden, Galatasaray’ın, Trabzonspor’un, Yozgatspor’un, Nhl’deki yankilerin şike yapmasına ağır darbe vuran, SPK’daki spor usulsüzlüklerinin önüne kendi bedenini fedakârca attığı için, gözlerimiz yaşararak kendisini aday yapmayı uygun gördük.

 

5. Orman Bakanlığı, Kamer Genç: Çiçek mevzusu gibi ergen olaylarına girmeyeceğiz. Neden Kamer Genç dediğimizi siz tahmin edin…

 

6. Adalet Bakanlığı, Cem Uzan: Adaleti en iyi sağlayacak kişi, ondan en çok canı yanandır diye düşündük biz. Fransa’da mülteci hayatı yaşamaya itilmek zorunda bırakılan Cem Uzan adaletin keskin kılıcını belinde taşımaya en namzet adaydır kanımızca.

 

7. RTÜK Başkanı: TRT kalkacak, yerine Flash T.V ulusal kanal olacak. Ya da durun. Bütün kanallar kalkacak, tek kanal sistemine geçilecek, tek kanal Flash T.V olacak. Yalçın Çakır da RTÜK Başkanı olacak.

 

8. Başkent: Ankara’nın her sene başkent olmasından sıkıldık, her sene bir ilimiz başkent olacak ve her ay bir ilçemiz büyük şehir olacak. Buna da Yozgat’ın Şefaatli ilçesinden başlayacağız.

 

9. Ç. Ve Ş. Bakanı, Erdoğan Bayraktar: Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar olacak. ( Yuhhh, Zaten öyleymiş)

 

10. .. … efkârımız .. ……? (Boşlukları doldurunuz).

 

11. Nafile.

 

12. Hayvan Haklarından Sorumlu Bakanı, Bülent Ersoy: 50 Çinçilanın katledilmesiyle oluşan kürkünü korkusuzca sokaklarda giyen, basının ısrarlı sorularına “hayvan hakları umurumda değil!” diye cevap vererek, bu görevi tırnaklarını kazıyarak hak ettiğini ispat etti.

 

13. Bilişim Bakanlığı: Bu kıyasıya rekabetten hangisi galip çıksa diğerine üzülecektik, toplumu ikiye bölmek istemedik ve bu görevi Esra-Ceyda Kardeşler ile Hilal Cebeci’ye verdik.

 

14. Sağlık Bakanlığı, Tuba Ünsal: Geçtiğimiz günlerde devlet hastanesine gitmek zorunda kalan ve gördüğü manzaraya bizi de twitırdan ortak eden Tuba Ünsal, bu hassas davranışından ve şaşkınlığında dolayı bizi en iyi anlayacak kişi olduğunu düşünüyoruz.

 

15. Madde 7’yi tekrar okuyunuz.

 

En iyiler en sona saklanırmış. Böyle bir ülkeye layık bir de ekonomi bakanı lazım oldu. Böyle bir ülke de Ekonomi Bakanı olmayı hak eden tek kişi tahmin edeceğiniz kişi ismi H ile başlayan ama bir türlü ismi sona ermeyen kişidir.

 

Sonuç: Baba seni çok özledim.

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

 

 

BABA SENİ AZ ÖZLEDİM DİYORSANIZ TIKLAYIN

 

 

 

 

izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: