Ebabil’in Kanat Sesleri

 

Ebabil’in Kanat Sesleri

 

 

 Yeni bir dergi daha yayına başladı. 

 

 

Ebâbil isimli edebiyat, kültür ve düşünce dergisi Aralık ayı itibariyle yayın hayatına başladı.

Söyleşiden hikâyeye, denemeden şiire, araştırmadan gezi yazısına, fotoğraftan kitap ve film tanıtımına değin zengin bir içeriğe sahip olan dergi üç ayda bir okurlarıyla buluşmayı hedefliyor.

Trabzon’dan yükselip Türkiye’nin dört bir yanına kanat çırpmayı hedefleyen Ebâbil Dergisi’nin ortaya çıkış öyküsüne değinirsek; dergi ekibi üyeleri günümüzde bireyselliğin ve tüketimin ön plana çıkartılmasından ve insanlar arasındaki kutuplaşmaların artmasından rahatsızlık duymuş. Bu rahatsızlıklar, bir şeyler yapma isteğini doğurmuş ve ekip üyelerine topluma nasıl faydalı olabileceklerini düşündürmüş. Bu düşünce döneminin sonucunda ekip öz değerlerimizden beslenen, İslami hassasiyetleri olan, hakikatleri dile getirerek dürüst insanların bayraktarlığını yapacak ve mevcut yapılar arasında köprü vazifesi görerek insanların bir birlerini daha iyi anlamalarını sağlayacak bir dergi oluşturmaya karar vermiş.

 

İşte Ebâbil Dergisi bu amaçlar doğrultusunda da ilk sayısında “Çağ Kalbimize Dokundu” başlığı ile okuyucularına sesleniyor. Araştıran, düşünen ve sorgulayan bir gençlik idealini savunduklarını belirten dergi ekibi, modernizmin dayattığı unsurlar nedeniyle fark edilmeyen ve sesini duyurmayı amaçlayan yazarların arkasında olacaklarını ifade ediyor.

 

 

 

İzdiham

 

 

 

 

 

 GÜNLÜK KİTAP TAKİBİ İÇİN

 

 

“İzdiham, 31. Sayısında kapağı okuyucuları istediği şekilde tamamlasınlar diye manşeti siz atın dedi.” İzdiham Dergisi’nin 31 sayısı müthiş bir içerikle okuyucusunun karşısına çıkıyor. Edebiyat dünyasında yeni bir çığır açan İzdiham’ı mutlaka okuyun. İçeriği ile göz kamaştıran İzdiham’ın 30. Sayısı okuyucusuna anlamı büyük, yıllarca saklanacak bir hediye de veriyor. Herkes, herkesle gerçekten selamlaşsın diye.
İzdiham dergisinin 31. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın