Ebabil’in Kanat Sesleri

 

Ebabil’in Kanat Sesleri

 

 

 Yeni bir dergi daha yayına başladı. 

 

 

Ebâbil isimli edebiyat, kültür ve düşünce dergisi Aralık ayı itibariyle yayın hayatına başladı.

Söyleşiden hikâyeye, denemeden şiire, araştırmadan gezi yazısına, fotoğraftan kitap ve film tanıtımına değin zengin bir içeriğe sahip olan dergi üç ayda bir okurlarıyla buluşmayı hedefliyor.

Trabzon’dan yükselip Türkiye’nin dört bir yanına kanat çırpmayı hedefleyen Ebâbil Dergisi’nin ortaya çıkış öyküsüne değinirsek; dergi ekibi üyeleri günümüzde bireyselliğin ve tüketimin ön plana çıkartılmasından ve insanlar arasındaki kutuplaşmaların artmasından rahatsızlık duymuş. Bu rahatsızlıklar, bir şeyler yapma isteğini doğurmuş ve ekip üyelerine topluma nasıl faydalı olabileceklerini düşündürmüş. Bu düşünce döneminin sonucunda ekip öz değerlerimizden beslenen, İslami hassasiyetleri olan, hakikatleri dile getirerek dürüst insanların bayraktarlığını yapacak ve mevcut yapılar arasında köprü vazifesi görerek insanların bir birlerini daha iyi anlamalarını sağlayacak bir dergi oluşturmaya karar vermiş.

 

İşte Ebâbil Dergisi bu amaçlar doğrultusunda da ilk sayısında “Çağ Kalbimize Dokundu” başlığı ile okuyucularına sesleniyor. Araştıran, düşünen ve sorgulayan bir gençlik idealini savunduklarını belirten dergi ekibi, modernizmin dayattığı unsurlar nedeniyle fark edilmeyen ve sesini duyurmayı amaçlayan yazarların arkasında olacaklarını ifade ediyor.

 

 

 

İzdiham

 

 

 

 

 

 GÜNLÜK KİTAP TAKİBİ İÇİN

 

 

izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: