Ebabil’in Kanat Sesleri

 

Ebabil’in Kanat Sesleri

 

 

 Yeni bir dergi daha yayına başladı. 

 

 

Ebâbil isimli edebiyat, kültür ve düşünce dergisi Aralık ayı itibariyle yayın hayatına başladı.

Söyleşiden hikâyeye, denemeden şiire, araştırmadan gezi yazısına, fotoğraftan kitap ve film tanıtımına değin zengin bir içeriğe sahip olan dergi üç ayda bir okurlarıyla buluşmayı hedefliyor.

Trabzon’dan yükselip Türkiye’nin dört bir yanına kanat çırpmayı hedefleyen Ebâbil Dergisi’nin ortaya çıkış öyküsüne değinirsek; dergi ekibi üyeleri günümüzde bireyselliğin ve tüketimin ön plana çıkartılmasından ve insanlar arasındaki kutuplaşmaların artmasından rahatsızlık duymuş. Bu rahatsızlıklar, bir şeyler yapma isteğini doğurmuş ve ekip üyelerine topluma nasıl faydalı olabileceklerini düşündürmüş. Bu düşünce döneminin sonucunda ekip öz değerlerimizden beslenen, İslami hassasiyetleri olan, hakikatleri dile getirerek dürüst insanların bayraktarlığını yapacak ve mevcut yapılar arasında köprü vazifesi görerek insanların bir birlerini daha iyi anlamalarını sağlayacak bir dergi oluşturmaya karar vermiş.

 

İşte Ebâbil Dergisi bu amaçlar doğrultusunda da ilk sayısında “Çağ Kalbimize Dokundu” başlığı ile okuyucularına sesleniyor. Araştıran, düşünen ve sorgulayan bir gençlik idealini savunduklarını belirten dergi ekibi, modernizmin dayattığı unsurlar nedeniyle fark edilmeyen ve sesini duyurmayı amaçlayan yazarların arkasında olacaklarını ifade ediyor.

 

 

 

İzdiham

 

 

 

 

 

 GÜNLÜK KİTAP TAKİBİ İÇİN

 

 

İzdiham 28 Çıktı. İzdiham 28. Sayısında da yine herkesten farklı, her şeyden özgün, her şeyden daha şiir. 28. Sayı ile İzdiham yepyeni bir yolculuğa daha başladı.  Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Bekir Şamil Potur, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Alper Çeker, Yunus Meşe, Emine Şimşek, Ferhat Toka, Bilge Çiğe, Mücahit Gündoğdu, Sema Evin, Meltem Gülname Kaynar,  Hatice Çay ve Yağız Gönüler hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham 28. Sayıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: