Ebabil’in Kanat Sesleri

 

Ebabil’in Kanat Sesleri

 

 

 Yeni bir dergi daha yayına başladı. 

 

 

Ebâbil isimli edebiyat, kültür ve düşünce dergisi Aralık ayı itibariyle yayın hayatına başladı.

Söyleşiden hikâyeye, denemeden şiire, araştırmadan gezi yazısına, fotoğraftan kitap ve film tanıtımına değin zengin bir içeriğe sahip olan dergi üç ayda bir okurlarıyla buluşmayı hedefliyor.

Trabzon’dan yükselip Türkiye’nin dört bir yanına kanat çırpmayı hedefleyen Ebâbil Dergisi’nin ortaya çıkış öyküsüne değinirsek; dergi ekibi üyeleri günümüzde bireyselliğin ve tüketimin ön plana çıkartılmasından ve insanlar arasındaki kutuplaşmaların artmasından rahatsızlık duymuş. Bu rahatsızlıklar, bir şeyler yapma isteğini doğurmuş ve ekip üyelerine topluma nasıl faydalı olabileceklerini düşündürmüş. Bu düşünce döneminin sonucunda ekip öz değerlerimizden beslenen, İslami hassasiyetleri olan, hakikatleri dile getirerek dürüst insanların bayraktarlığını yapacak ve mevcut yapılar arasında köprü vazifesi görerek insanların bir birlerini daha iyi anlamalarını sağlayacak bir dergi oluşturmaya karar vermiş.

 

İşte Ebâbil Dergisi bu amaçlar doğrultusunda da ilk sayısında “Çağ Kalbimize Dokundu” başlığı ile okuyucularına sesleniyor. Araştıran, düşünen ve sorgulayan bir gençlik idealini savunduklarını belirten dergi ekibi, modernizmin dayattığı unsurlar nedeniyle fark edilmeyen ve sesini duyurmayı amaçlayan yazarların arkasında olacaklarını ifade ediyor.

 

 

 

İzdiham

 

 

 

 

 

 GÜNLÜK KİTAP TAKİBİ İÇİN

 

 

      İzdiham Dergisi 32. Sayısında birbirinden güzel yazılar, şiirler, çıldırmalar, öyküler ve denemelerle okuyucusuyla buluşuyor. Kapakta viyolonsel çalan Vedran Smailovic.  Bosna yerle bir edilirken her enkaza smokinini giyerek ağıt yakan Vedran’ın iç burkan hikayesini okuyacaksınız. Arka kapakta ise saçlarını üfleyince tarak uzattığımız Naim Süleymanoğlu. İzdiham, unutulmaz bir sayı daha sunuyor. İzdiham Dergisi 32. Sayısına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın