Dünya Utanmazlar Listesi İlk 5

Dün Paris’te düzenlenen teröre karşı liderlerin yaptığı yürüyüş utanmazlar tarafından düzenlendi. Kaç kişiyi kandırırsak o kadar kâr anlayışıyla düzenlenen yürümeler utanç içinde dünyanın her ülkesinde hayretle izlendi. Şimdi dünkü yürüyüşten sonra dünya utanmazlar listesindeki ilk 5’i yayınlıyoruz.

 

1. Utanmaz Netanyahu: Bu adam utanmazlığı hiç kimseye bırakmayacağını bir kez daha gösterdi. Koca ve çaresiz bir halkı tanklarıyla, silahlarıyla, uçaklarıyla, fosfor bombalarıyla yok etmeye çalışan devletin başkanı Netanyahu, kolkola girerken hem öldürürüm hem gezerim havasındaydı. Utanmazlık şampiyonu Netanyahu oldu.

 

2. Utanmaz David Cameron: İngiliz Başbakanı David Cameron, Irak’ta, Pakistan’da, Şam’da, Libya’da, dünyanın petrol kokan her bölgesinde ülkesi mazlum insanların üstüne bombalar yağdırırken hiç utanmadan yürüyüşün en önlerindeydi. Ortadoğu’nun gizli katili İngiltere’den beklenen utanmazlığı dün başbakan seviyesinde gerçekleştirdiler.

 

3. Utanmaz Merkel: O da dünkü yürüyüşün en önlerindeydi. Bütün kirli ittifaklarda sinsice arka planda duran İngiltere’nin kopyası Almanya’nın başbakanı Merkel de utanmazlar listesi içinde kendine yer bulmakta zorluk çekmedi.

 

4. Utanmaz Renzi: İtalya başbakanı Renzi sanki daha dün Libya’da, Tunus’ta, Afrika ve Ortadoğu’nun birçok bölgesinde ayaklarında ayakkabıları bile olmayan insanları yer altı madenleri yüzünden kurşuna dizerlerken O da katil İtalya’yı temsilen kolkolaydı. İnsan eğer mahçup olmayı bilmiyorsa kolkola da yürür, şey şeye de fikrini destekleyen bir tavır içindeydi.

 

5.Utanmaz Hollande: Fransız Cumhurbaşkanı Hollande’nin ülkesindeki bu terör olayını şiddetle lanetliyoruz. Kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yok. Bu bir vahşet. İŞİD ne kadar hayvansal güdüler sergiliyor görüyoruz. Yüzlerce yıldır sömürgecilğin ve adam öldürmeciliğin atalarından sayılan Fransa’nın CB’si umarız bir kez dönüp Cezayir’e bakma erdemliliğini gösterirler.

 

Diyeceğimiz şu ki: İŞİD  ne kadar hayvansal güdüleriyle yaşıyorsa Fransa Devleti de o kadar hayvansal artıklarını bomba olarak, sömürge olarak yaymaya devam ediyor. Keşke İŞİD Liderini de yanınıza alsaydınız. İlk 5 tamamlanırdı o vakit.

 

 

 

 

Not: ABD’yi unutmadık. Bakanlar düzeyinde katıldıkları için küfrü direkt ABD’ye yolladık. Kolkolaya değil.

Not: Abbas’ın orada ne işi var hiç anlamadık.

Not: Davutoğlu keşke gitmeseydi, buradan Türkiye’yi temsilen ücretli öğretmen yollasaydı. Ne de olsa onlar da devleti temsil edebilir. Ki Batı bunu bile hak etmezdi.

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

“Biz yazılıya çalışmıştık, hayat bizi sözlü yaptı.” İzdiham Dergisi’nin 30 sayısı müthiş bir içerikle okuyucusunun karşısına çıkıyor. Edebiyat dünyasında yeni bir çığır açan İzdiham’ı mutlaka okuyun. İçeriği ile göz kamaştıran İzdiham’ın 30. Sayısı okuyucusuna anlamı büyük, yıllarca saklanacak bir hediye de veriyor. Herkes, herkesle gerçekten selamlaşsın diye. İzdiham Dergisi'nin 30. Sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın