Dünya Utanmazlar Listesi İlk 5

Dün Paris’te düzenlenen teröre karşı liderlerin yaptığı yürüyüş utanmazlar tarafından düzenlendi. Kaç kişiyi kandırırsak o kadar kâr anlayışıyla düzenlenen yürümeler utanç içinde dünyanın her ülkesinde hayretle izlendi. Şimdi dünkü yürüyüşten sonra dünya utanmazlar listesindeki ilk 5’i yayınlıyoruz.

 

1. Utanmaz Netanyahu: Bu adam utanmazlığı hiç kimseye bırakmayacağını bir kez daha gösterdi. Koca ve çaresiz bir halkı tanklarıyla, silahlarıyla, uçaklarıyla, fosfor bombalarıyla yok etmeye çalışan devletin başkanı Netanyahu, kolkola girerken hem öldürürüm hem gezerim havasındaydı. Utanmazlık şampiyonu Netanyahu oldu.

 

2. Utanmaz David Cameron: İngiliz Başbakanı David Cameron, Irak’ta, Pakistan’da, Şam’da, Libya’da, dünyanın petrol kokan her bölgesinde ülkesi mazlum insanların üstüne bombalar yağdırırken hiç utanmadan yürüyüşün en önlerindeydi. Ortadoğu’nun gizli katili İngiltere’den beklenen utanmazlığı dün başbakan seviyesinde gerçekleştirdiler.

 

3. Utanmaz Merkel: O da dünkü yürüyüşün en önlerindeydi. Bütün kirli ittifaklarda sinsice arka planda duran İngiltere’nin kopyası Almanya’nın başbakanı Merkel de utanmazlar listesi içinde kendine yer bulmakta zorluk çekmedi.

 

4. Utanmaz Renzi: İtalya başbakanı Renzi sanki daha dün Libya’da, Tunus’ta, Afrika ve Ortadoğu’nun birçok bölgesinde ayaklarında ayakkabıları bile olmayan insanları yer altı madenleri yüzünden kurşuna dizerlerken O da katil İtalya’yı temsilen kolkolaydı. İnsan eğer mahçup olmayı bilmiyorsa kolkola da yürür, şey şeye de fikrini destekleyen bir tavır içindeydi.

 

5.Utanmaz Hollande: Fransız Cumhurbaşkanı Hollande’nin ülkesindeki bu terör olayını şiddetle lanetliyoruz. Kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yok. Bu bir vahşet. İŞİD ne kadar hayvansal güdüler sergiliyor görüyoruz. Yüzlerce yıldır sömürgecilğin ve adam öldürmeciliğin atalarından sayılan Fransa’nın CB’si umarız bir kez dönüp Cezayir’e bakma erdemliliğini gösterirler.

 

Diyeceğimiz şu ki: İŞİD  ne kadar hayvansal güdüleriyle yaşıyorsa Fransa Devleti de o kadar hayvansal artıklarını bomba olarak, sömürge olarak yaymaya devam ediyor. Keşke İŞİD Liderini de yanınıza alsaydınız. İlk 5 tamamlanırdı o vakit.

 

 

 

 

Not: ABD’yi unutmadık. Bakanlar düzeyinde katıldıkları için küfrü direkt ABD’ye yolladık. Kolkolaya değil.

Not: Abbas’ın orada ne işi var hiç anlamadık.

Not: Davutoğlu keşke gitmeseydi, buradan Türkiye’yi temsilen ücretli öğretmen yollasaydı. Ne de olsa onlar da devleti temsil edebilir. Ki Batı bunu bile hak etmezdi.

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: