Doğukan İşler, Şimdi Başa Dönüyoruz

Yakında çıldırırsa diye.

şimdi başa dönüyoruz. ışıkları söndürüyoruz. yapış yapış bir karanlık sürüyoruz her yere. sonra geleceği siliyoruz. üzerimize rahat bir şeyler alıyoruz. bir güzel kuruluyoruz koltuklarımıza. koltuk altlarımızı bir güzel tıraş ediyoruz. uzaktan kumandayı uzaktan bir akrabamıza verip televizyonumuzun sesini kıstırıyoruz. sessiz ve aptal “aptal kutusu”na aptal aptal bakıp pir sultan abdalı düşünüyoruz. sonra televizyonda az sonra çıkacak reklamı tahmin etme oyunu oynuyoruz uzaktan kumandan uzaktan akraba ile. her tahminimiz doğru çıkıyor. “aptala malum olur” salak cümlesini kurmasını beklediğimiz uzaktan salak akrabamıza karşı tekrar pir sultan abdalı düşünüyoruz. cümle kurmak yerine televizyonun sesini açan uzaktan tanımadığımız akrabamızın kafasına bir kürek ile sessizce vurup en yakın sinema salonuna yollanıyoruz.

kısa bir ara… ve…

şimdi tekrar yayındayız!

şimdi başa dönüyoruz. ilk yarısını izlemediğimiz bir filme giriyoruz. girdiğimiz filmin romantik-korku olmasına şiddetle dikkat ediyoruz. filmin ilk yarısına girmeyip romantik kısmını kaçırdığımız için korku dolu anlar yaşıyoruz perdeye bakarken. mısır patlağı dolu karton kutuyu kafamıza geçiriyoruz. yarısından fazlasını içtiğimiz kolayı yanımızda oturan cinsiyetsiz insana verip hızla çıkıyoruz sinemadan. kafamızdaki karton kutuyu mısırları dökmemeye dikkat ederek çıkarıyoruz. yağlanmış saçlarımızı artistlik bir hareketle geriye doğru atıyoruz. sonra mısırları yiye yiye evimizin yolunu tutuyoruz.

kısa bir ara… ve…

şimdi tekrar yayındayız!

şimdi başa dönüyoruz. uzaktan kumandayı kafasından akan kanı durdurması için sımsıkı bir şekilde kafasına bastıran uzaktan kumanda kumandanı akrabamızın üzerine bir miktar sinek ilacı sıkıyoruz ya da fare zehri serpiyoruz. bir adet süpürge ve faraş yardımıyla temizliyoruz ortalığı. ceset kıvamına gelmiş akrabayı alüminyum folyoya sarıp sarmalayıp fesleğen yetiştirdiğimiz saksımıza gömüyoruz. saksıyı bir güzel suladıktan sonra 180 dereceye ayarlanmış fırınımıza sürüyoruz.

kısa bir ara… ve…

(rtük, yayınımıza 666 gün süreyle ara vermiştir.)

 

 

 

Doğukan İşler

İzdiham

 

 

 

izdiham-26-sayi

İzdiham 26. Sayı

İzdiham dergisi 26. Sayısında hiçbir yerde bulamayacağınız çok özel çalışmalar yer alıyor. Edebiyatla gençleri ve hayatı birbirine dost yapan İzdiham’ın bu sayısında Gökhan Özcan, Ercan Kesal, Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Baki Ayhan T., Murat Kapkıner, Güray Süngü, Zeliha Yurdaer, Onur Bayrak, Dilek Kartal, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, İbrahim Varelci Süleyman Unutmaz, Ferhat Toka, Selman Urluca, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Özer Turan, Çağatay Hakan Gürkan, Seda Bilici, Feyza Özcan, Beyazıt Bestami, Halil Kurbetoğlu, Oğuzhan Bükçüoğlu, Mustafa Toprak, Öner Buçukcu, Fahrettin Dede, Dinçer Ateş, Turgay Bakırtaş ve Bülent Parlak gibi nitelikli eserler veren edebiyatçılar ile genç ve umut vaad eden isimler yer alıyor. İzdiham Maarif Takvimi, Lügatlere Güncelleme, Bulgarlar Ne Okuyor? Adlı çalışmanın yanı sıra bir de taziye ilanı yer alıyor. Dengenizi Kaybettiniz, başınız sağolsun. İzdiham’ı bir solukta okunacak bir sayıyla karşınızda. İzdiham dergisinin 26. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: