Doğukan İşler, Şimdi Başa Dönüyoruz

Yakında çıldırırsa diye.

şimdi başa dönüyoruz. ışıkları söndürüyoruz. yapış yapış bir karanlık sürüyoruz her yere. sonra geleceği siliyoruz. üzerimize rahat bir şeyler alıyoruz. bir güzel kuruluyoruz koltuklarımıza. koltuk altlarımızı bir güzel tıraş ediyoruz. uzaktan kumandayı uzaktan bir akrabamıza verip televizyonumuzun sesini kıstırıyoruz. sessiz ve aptal “aptal kutusu”na aptal aptal bakıp pir sultan abdalı düşünüyoruz. sonra televizyonda az sonra çıkacak reklamı tahmin etme oyunu oynuyoruz uzaktan kumandan uzaktan akraba ile. her tahminimiz doğru çıkıyor. “aptala malum olur” salak cümlesini kurmasını beklediğimiz uzaktan salak akrabamıza karşı tekrar pir sultan abdalı düşünüyoruz. cümle kurmak yerine televizyonun sesini açan uzaktan tanımadığımız akrabamızın kafasına bir kürek ile sessizce vurup en yakın sinema salonuna yollanıyoruz.

kısa bir ara… ve…

şimdi tekrar yayındayız!

şimdi başa dönüyoruz. ilk yarısını izlemediğimiz bir filme giriyoruz. girdiğimiz filmin romantik-korku olmasına şiddetle dikkat ediyoruz. filmin ilk yarısına girmeyip romantik kısmını kaçırdığımız için korku dolu anlar yaşıyoruz perdeye bakarken. mısır patlağı dolu karton kutuyu kafamıza geçiriyoruz. yarısından fazlasını içtiğimiz kolayı yanımızda oturan cinsiyetsiz insana verip hızla çıkıyoruz sinemadan. kafamızdaki karton kutuyu mısırları dökmemeye dikkat ederek çıkarıyoruz. yağlanmış saçlarımızı artistlik bir hareketle geriye doğru atıyoruz. sonra mısırları yiye yiye evimizin yolunu tutuyoruz.

kısa bir ara… ve…

şimdi tekrar yayındayız!

şimdi başa dönüyoruz. uzaktan kumandayı kafasından akan kanı durdurması için sımsıkı bir şekilde kafasına bastıran uzaktan kumanda kumandanı akrabamızın üzerine bir miktar sinek ilacı sıkıyoruz ya da fare zehri serpiyoruz. bir adet süpürge ve faraş yardımıyla temizliyoruz ortalığı. ceset kıvamına gelmiş akrabayı alüminyum folyoya sarıp sarmalayıp fesleğen yetiştirdiğimiz saksımıza gömüyoruz. saksıyı bir güzel suladıktan sonra 180 dereceye ayarlanmış fırınımıza sürüyoruz.

kısa bir ara… ve…

(rtük, yayınımıza 666 gün süreyle ara vermiştir.)

 

 

 

Doğukan İşler

İzdiham

 

 

 

“İzdiham, 31. Sayısında kapağı okuyucuları istediği şekilde tamamlasınlar diye manşeti siz atın dedi.” İzdiham Dergisi’nin 31 sayısı müthiş bir içerikle okuyucusunun karşısına çıkıyor. Edebiyat dünyasında yeni bir çığır açan İzdiham’ı mutlaka okuyun. İçeriği ile göz kamaştıran İzdiham’ın 30. Sayısı okuyucusuna anlamı büyük, yıllarca saklanacak bir hediye de veriyor. Herkes, herkesle gerçekten selamlaşsın diye.
İzdiham dergisinin 31. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın