Derleme

Roberto Bolano

Derlerki General Munoz Grande, Irma′yı ilk gördüğünde, Irma′nın hiçbir zaman kendisinin olmayacağını anladığı için ağlamaya başlamış.                   

Franz Kafka

Alelacele bindiği bir arabanın sürücüsüne “uzağa, en uzağa, daha uzağa” dedi.  

Charles Baudelaire

Yazıyı yazıp bitirdiğimde yazmış olmanın sevinci bana yetti ve hiçbir gazeteye göndermedim.

Cesare Pavase

O gece kendimi yalnız bırakmamak için sabaha kadar aynanın karşısında oturdum.

Max Guhring

Yaşlı Profesör Lehmann üç sözcüğü aşan soruları dinleyerek anlamakta zorluk çektiğini farkedince soruları yazılı olarak almaya başladı dinleyicilerinden.

Enrique Vila-Matas

Elli yaşına geldiğinde Jose Cardoso Pires, “Peki, şimdi?” diye kendine sordu ve ardından aynanın karşısına geçip bir sigara yaktı.

Ali Kaya Turan

O gece tüm sıkıntılarını uzun uzun bir deftere yazarken ilk defa bir rahatlama yaşadı fakat gecenin devamında yazdıklarını okuyunca bu kez de derin bir karamsarlığa düştü ve canına kıydı.

Shakespeare

Derin uykusundan uyandı, üstüne geceliğini geçirdi, dolabın kilidini açtı, mektup kağıdı çıkardı, yazdı, okudu, zarfa koyup mühürledi ve ardından yine uykusuna döndü.

Antonio Coma Cavalleri

Fugu olan biten herşeyi yazdığı günlüğüne, 3 Mart 1961′den sonra 4 Mart 2001(ö)′e kadar  yalnızca tarih ve en altta imzadan başka bir şey koymadı. 

Rene Crevel

Heyecan içinde gazeteyi alıp sınav sonuçlarına bakmak üzereyken, küçük bir haberdeki kadın resminden öyle büyülendi ki, önce o haberi okudu.

Necmettin Ersoy

Akşam yemeğini yerken sessizliği kırmak için kalkıp sokak kapısını sonuna kadar açtı.

Ezra Pound

Li Po da sarhoş olduğu bir gece Sarı Irmak’taki ayı kucaklamaya çalışırken öldü.

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

 

İzdiham 27. Sayısına ulaştı. Bu sayıda Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Fatma Şengil Süzer, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Nurdal Durmuş, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Halil Kurbetoğlu, Yunus Meşe, Mazlum Mengüç, Ferhat Toka, Mücahide Orak, Mücahit Gündoğdu, Kevser Tekin, Elif Atasoy, Hatice Çay ve Yağız Gönüler yer alıyor. İzdiham hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham dergisinin 27. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: