Derleme

Roberto Bolano

Derlerki General Munoz Grande, Irma′yı ilk gördüğünde, Irma′nın hiçbir zaman kendisinin olmayacağını anladığı için ağlamaya başlamış.                   

Franz Kafka

Alelacele bindiği bir arabanın sürücüsüne “uzağa, en uzağa, daha uzağa” dedi.  

Charles Baudelaire

Yazıyı yazıp bitirdiğimde yazmış olmanın sevinci bana yetti ve hiçbir gazeteye göndermedim.

Cesare Pavase

O gece kendimi yalnız bırakmamak için sabaha kadar aynanın karşısında oturdum.

Max Guhring

Yaşlı Profesör Lehmann üç sözcüğü aşan soruları dinleyerek anlamakta zorluk çektiğini farkedince soruları yazılı olarak almaya başladı dinleyicilerinden.

Enrique Vila-Matas

Elli yaşına geldiğinde Jose Cardoso Pires, “Peki, şimdi?” diye kendine sordu ve ardından aynanın karşısına geçip bir sigara yaktı.

Ali Kaya Turan

O gece tüm sıkıntılarını uzun uzun bir deftere yazarken ilk defa bir rahatlama yaşadı fakat gecenin devamında yazdıklarını okuyunca bu kez de derin bir karamsarlığa düştü ve canına kıydı.

Shakespeare

Derin uykusundan uyandı, üstüne geceliğini geçirdi, dolabın kilidini açtı, mektup kağıdı çıkardı, yazdı, okudu, zarfa koyup mühürledi ve ardından yine uykusuna döndü.

Antonio Coma Cavalleri

Fugu olan biten herşeyi yazdığı günlüğüne, 3 Mart 1961′den sonra 4 Mart 2001(ö)′e kadar  yalnızca tarih ve en altta imzadan başka bir şey koymadı. 

Rene Crevel

Heyecan içinde gazeteyi alıp sınav sonuçlarına bakmak üzereyken, küçük bir haberdeki kadın resminden öyle büyülendi ki, önce o haberi okudu.

Necmettin Ersoy

Akşam yemeğini yerken sessizliği kırmak için kalkıp sokak kapısını sonuna kadar açtı.

Ezra Pound

Li Po da sarhoş olduğu bir gece Sarı Irmak’taki ayı kucaklamaya çalışırken öldü.

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

 

“İzdiham, 31. Sayısında kapağı okuyucuları istediği şekilde tamamlasınlar diye manşeti siz atın dedi.” İzdiham Dergisi’nin 31 sayısı müthiş bir içerikle okuyucusunun karşısına çıkıyor. Edebiyat dünyasında yeni bir çığır açan İzdiham’ı mutlaka okuyun. İçeriği ile göz kamaştıran İzdiham’ın 30. Sayısı okuyucusuna anlamı büyük, yıllarca saklanacak bir hediye de veriyor. Herkes, herkesle gerçekten selamlaşsın diye.
İzdiham dergisinin 31. sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın