Kitaplar
Berkan Ürgen, Kimsin Lan Ben Kapağı Çıktı


 

 

 

Berkan Ürgen'in kitap kapağı çıktı.


 

 

 


İzdiham Ailesi'nin ( bu ne demek peki?) değerli arkadaşlarından Berkan Ürgen'i tanır mısınız, bilemiyoruz. Kendisi, İzdiham'ın projelerinden sorumlu arkadaşı. İzdiham Ailesi'ne (bu ne demek peki?) katıldığı günden beri proje üretti, dergileri sırtında taşıdı, gün geldi heyecanlandı, gün gelmeyince gidip günü getirdi.


 

Berkan Ürgen, Trakyalı. Çocukken "a be" sözlerinden bunaldığı için İstanbul'a yerleşti. Amcası orta halli bir memur, dayısı ise gümrük muhafaza müdürlüğünde şef. Berkan Ürgen, önce Mahallle Mektebi'ne sonra Şemsi Efendi İlkokulu'na, sonra Askeri İdadi'ye devam etti. Trablusgarp, Berkan Ürgen'in ilk savaşlara katıldığı yer değildi. Çünkü O Atatürk değil ki...


 

Berkan Ürgen ile karlı bir gece vakti bir taksi durağında tanıştık. İstanbul'daki bütün taksicilerin diploma notlarını ve T.C. Kimlik numarasını ezbere bildiğini farkettiğimizde yine bir taksideydik.


 

Bizim en büyük hayalimiz Kadıköy'den Beylikdüzü'ne, oradan Ümraniye'ye, Ümraniye'den tekrar Kadıköy'e taksi ile seyahat etmek. Sadace taksiyle gezmek değil elbet. Bu seyahat sırasında asla taksimetreye bakmak, acaba kaç lira oldu demek, taksici paramızın üstünü verir mi diye düşünmek istemiyoruz. Ama biz bu hayalimizi senelerdir hiç gerçekleştiremezken Berkan Ürgen yıllardır Gaziosmanpaşa'dan Taksim'e taksiyle geliyor. Taksim'den Etiler'e taksiyle gidiyor. Etiler'den saat kaç olursa olsun evine taksiyle geri dönüyor. Ve hiç bakmıyor tasimetrelere. Çünkü Berkan, maaşına da, aylık kazancına da düşkün biri değil.


 

Berkan Ürgen ayrıca bir müdür. Çalıştığı kuruma büyük emeği var.  Çatal-bıçakların yerini de, aşçısının doğum gününü de, emrinde çalışan 12 garsonun burçlarını da ezbere bilecek kadar işine sadık. Evet, Berkan hakkında yazdıklarımızın birçoğu (dayı, amca kısımları)  doğru değil ama canımız sıkkın ve gram devlet terbiyemiz yok bizim. Berkan'ın saçları askere gidince kestirecekse federasyon kupasının ne anlamı var ki?


 

Bergan Ürgen ile Salvador Dali akraba değil. Berkan ayrıca Burak Aksak'la da akraba değil. Ama aradaki fark şu: Berkan ile Salvador Dali arkadaş değilken Berkan ile Burak Aksak arkadaş.


 

Berkan Ürgen'in yazarlık hayatı bundan epey seneler önce başladı. Gece 2'den sonra yazdı bütün metinlerini. Bir ara Üçüncü Parmak Dergisi... Olmadı. Sonra olmadı. O olmadı, bu olmadı, şu olmadı. Ama biz Berkan Ürgen'in kitap çıkarmasını istiyoruz. Geçtiğimiz aylarda bizleri arayıp "Kitabıma isim buldum. Kimsin Lan Ben nasıl isim?" Hepimiz beğendik ismi. Ama henüz kitaba başlamadı. Biz de kapağını yaptık ki yazılarını toplasın, düzenlesin... Kitabını çıkaralım. İmza gününde zaten kimse gelmez.


 

 

 

İzdiham


 

 


 ŞİİR ADAMDIR BERKAN 

types of abortions longrangesystems.net pro-choice abortion facts
my boyfriend cheated on me but i still love him i told my boyfriend i cheated on him i cheated on my boyfriend now what
cheat on your wife website link how to cheat on your wife
i cheated on my girlfriend but i love her maryaltmansblog.com.nobullsoftware.com find me a girlfriend
women who cheated link dating for married people
unfaithful spouse go men who have affairs
why women cheat on husbands how do i know if my wife cheated women affairs
My boyfriend cheated on me blog.ivanovtech.com husband cheated on me
adult sex stories hot hot interracial sex stories adult stories
İzleme(1727)
Yorum(0)
Suavi Kemal Yazgıç, Heves < Önceki Konu Sonraki Konu > Henry James, Aspern’in Mektupları
Yorum Yaz - Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanır
İsminiz (Gerekli) :
E-Posta Adresiniz (Gerekli) :
Web Siteniz (İsteğe Bağlı) :
Yorumunuz :
Lütfen yorum onay kutucuğunu işaretleyin!
Anket
Her şey neden bu kadar muhteşem ve herkes?