2018 Yılında Çıkan Şiir Kitaplarımız

İzdiham olarak 2018 yılında birçok şiir kitabı yayınladık. Üstelik bu kitapların çoğu da şairlerin ilk kitabıydı. İzdiham 2018 yılında yavaş yavaş kitap yayın dünyasına da girmeye başladı. Birbirinden değerli şiir kitapları, çeviriler, araştırma kitapları, hikaye kitapları ile edebi alanda hizmet vermek için çabaladı.

İzdiham’dan bugüne kadar birçok şiir kitabını yayınladı. O kitaplardan bazıları şunlar:

Sevgili Huzursuzluğum, Ricakeş, Her Şey İçin Çok Geç, Kadraj Hataları, Şairi Öldürdüler, Buhranname, Taşı Kim Atacak, Ergen Ruhlar İlmihali, Hepinizden Beriyim, Masumiyet Karinesi, Parti Bitti, Anladığım Kadarıyla, Bana Karşı Ben, I Harfinin Durumu, Çok Aramızda, Telaş Çoktu Ben Az, Minnet Eylemem, Yara Yeri, Beyhude Zamanlar, Çingene Sabahı, Fena, Bir Sabahı Uyandırmak, Kırılınca Klarnet, Topla Yüzünü Palyaço, Saye Masalları.

2018 yılında yayınlanan şiir kitaplarımız ise şu kitaplardan oluşmakta.

 

Bülent Parlak, Her Şey İçin Çok Geç

her şey için çok geç ile ilgili görsel sonucu

 

Dilek Kartal, Taşı Kim Atacak

 

Renbo, Hepinizden Beriyim

 

Mim Kara, Ergen Ruhlar İlmihali

 

Enes Malikoğlu, Anladığım Kadarıyla

 

Adem. Maksatsız, Parti Bitti

parti bitti ile ilgili görsel sonucu

 

Mahmut Dilmaç, Masumiyet Karinesi

masumiyet karinesi ile ilgili görsel sonucu

 

Oğuzhan Bükçüoğlu, Bana Karşı Ben

Sipariş için Tıklayın. 

İzdiham

izdiham 38. sayıya buradan ulaşabilirsiniz.


İzdiham’ın 38. Sayısı çıktı. Birbirinden genç ve usta kalemlerin yer aldığı bu sayıda Yıldız Tilbe’nin edebiyattan ve şiirden de bahsettiği röportajını okuyabilirsiniz.

 
Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Atakan Yavuz, Turan Karataş, Mehmet Narlı, Yasin Kara, Hakan Göksel, Seda Nur Bilici, Enes Aras, Burak Süme, Erhan Tuncer, Dilek Kartal,  İbrahim Varelci, Melda Zirek, Meltem Gülname Kaynar, Tuğçe Kaplan Şahin, Faruk Sarıkavak, Ecem Aktaş, Yunus Meşe ve daha birçok yazarın şiirlerine, denemelerine, hikayelerine ve incelemelerine rastlayacaksınız. Büyük keyif alarak okuyacağınız bu sayının kapağında müzik de var.
izdiham dergisinin 38. Sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar!

Bir Cevap Yazın