1. Geleneksel Tasarım Pazarı

14 Mayıs 2017 Pazar günü ilk kez Tabi Tasarım öncülüğünde gerçekleşecek olan Tasarım Pazarı birçok genç girişimciyi bir araya getiriyor.

Çağın gerçekliği olan tüketim kültürü ve seri üretimin gölgesinde kalmaya başlayan el emeği ve üretkenlik, pazarın dikkat çeken bir diğer özelliği. Asıl kıymetli olanın bu olduğunu düşünen pazar sahipleri katılımcılar konusunda da seçici olmayı tercih ediyor.

1. ve geleneksel denmesindeki ince mesaj da aslında bundan sonra devamlılığı olması duasıdır Resim, ahşap, seramik ve giyim ürünlerinin yanı sıra daktiloda yazılmış şiirli kasnak panolar da dikkat çekiyor. Edebiyatı, el emeği ve nakışla birleştiriyorlar ve şiiri çok seviyorlar.

İşleriyle ilgi alanlarını birleştirip bu güzel tasarımlara imza atan pazar sahiplerini görmeye ve çay içip muhabbet etmeye gitmek istemez misiniz? Tamamen el yapımı ve tasarım ürünlerin yer alacağı pazar 14 Mayıs 2017 pazar günü, Üsküdar Abbara Kafe’de gerçekleşecek. Bir uğrayın deriz.

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

İzdiham 28 Çıktı. İzdiham 28. Sayısında da yine herkesten farklı, her şeyden özgün, her şeyden daha şiir. 28. Sayı ile İzdiham yepyeni bir yolculuğa daha başladı.  Mustafa Kutlu, Gökhan Özcan, Bülent Parlak, Ali Ayçil, Bekir Şamil Potur, Atakan Yavuz, Berkan Ürgen, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Dilek Kartal, Onur Bayrak, Eda Tezcan, Seda Nur Bilici, Zeliha Yurdaer, Hakkı Özdemir, Feyza Özcan, İbrahim Varelci, Mustafa Toprak, Muhammed Palewi, Özer Turan, Alper Çeker, Yunus Meşe, Emine Şimşek, Ferhat Toka, Bilge Çiğe, Mücahit Gündoğdu, Sema Evin, Meltem Gülname Kaynar,  Hatice Çay ve Yağız Gönüler hepimiz ölecek yaştayız demeye devam ediyor. İzdiham 28. Sayıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: