1. Geleneksel Tasarım Pazarı

14 Mayıs 2017 Pazar günü ilk kez Tabi Tasarım öncülüğünde gerçekleşecek olan Tasarım Pazarı birçok genç girişimciyi bir araya getiriyor.

Çağın gerçekliği olan tüketim kültürü ve seri üretimin gölgesinde kalmaya başlayan el emeği ve üretkenlik, pazarın dikkat çeken bir diğer özelliği. Asıl kıymetli olanın bu olduğunu düşünen pazar sahipleri katılımcılar konusunda da seçici olmayı tercih ediyor.

1. ve geleneksel denmesindeki ince mesaj da aslında bundan sonra devamlılığı olması duasıdır Resim, ahşap, seramik ve giyim ürünlerinin yanı sıra daktiloda yazılmış şiirli kasnak panolar da dikkat çekiyor. Edebiyatı, el emeği ve nakışla birleştiriyorlar ve şiiri çok seviyorlar.

İşleriyle ilgi alanlarını birleştirip bu güzel tasarımlara imza atan pazar sahiplerini görmeye ve çay içip muhabbet etmeye gitmek istemez misiniz? Tamamen el yapımı ve tasarım ürünlerin yer alacağı pazar 14 Mayıs 2017 pazar günü, Üsküdar Abbara Kafe’de gerçekleşecek. Bir uğrayın deriz.

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

İzdiham Dergisi 32. Sayısında birbirinden güzel yazılar, şiirler, çıldırmalar, öyküler ve denemelerle okuyucusuyla buluşuyor. Kapakta viyolonsel çalan Vedran Smailovic.  Bosna yerle bir edilirken her enkaza smokinini giyerek ağıt yakan Vedran’ın iç burkan hikayesini okuyacaksınız. Arka kapakta ise saçlarını üfleyince tarak uzattığımız Naim Süleymanoğlu. İzdiham, unutulmaz bir sayı daha sunuyor. İzdiham Dergisi 32. Sayısına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın